Firma Volvo powstała w 1927 roku, a jej założycielami byli Gustaf Larson oraz Assar Gabrielsson. Postaci obu Panów witają gości, którzy zawitają do muzeum Volvo w Goteborgu. Zwiedzanie obiektu rozpoczyna się od 20. lat dwudziestego wieku, a zatem poznajemy historię Volvo od początku istnienia firmy.

Poszczególne części muzeum poświęcone są kolejnym dziesięcioleciom, auta ustawione są w chronologicznej kolejności, a zatem oglądając ustawione samochody czujemy się jak podczas podróży w czasie. Tyle tylko, że w tym przypadku ta podróż pokazuje nam jak zmieniała się moda samochodowa, jakie nowe rozwiązania zaczęto stosować oraz czym próbowano skusić klienta do zakupu pojazdu marki Volvo.

Foto: Auto Świat
Muzeum Volvo

Jednak chronologicznie ustawione osobowe samochody Volvo to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Przecież szwedzka marka ma duże tradycje w produkcji ciężarowych samochodów oraz autobusów. Tego typu pojazdów z różnych epok również nie brakuje w muzeum Volvo.

Osobną wystawę stanowią także samochody, które brały udział w różnego rodzaju wyścigach oraz rajdach, nie brakuje również koncepcyjnych modeli. Te ostatnie bardzo często powstały tylko w jednym egzemplarzu, a zbudowano je by sprawdzić nowe rozwiązania techniczne czy stylistyczne.

Zwiedzający mogą jeszcze zobaczyć silniki samolotowe i czołgowe, modele myśliwskich samolotów, a nawet wystawę poświęconą zawodom Ocean Race. Tutaj można podziwiać nie tylko limitowane serie samochodów, które skonfigurowano z okazji tych zawodów, lecz także jachty oraz zdjęcia związane z tymi regatami.

Foto: Auto Świat
Muzeum Volvo

Adres muzeum Volvo:

Volvo Museum

Arenal Skans,

SE-405 08 Goteborg

Godziny otwarcia:

wtorek-piątek – 10.00-17.00

Sobota-niedziela – 11.00-16.00

Ceny biletów:

Dorośli – 60 koron

Dzieci 6-12 lat – 25 koron

Bilet rodzinny – 120 koron

Z kartą miejską wejście jest bezpłatne.