Lamborghini Huracan Performante - lżejszy i mocniejszy

Za plecami kierowcy znajduje się ten sam wolnossący silnik V10 o pojemności 5,2 l, który montowany jest w zwykłych wersjach. Ale w tym wydaniu generuje aż 640 KM i 600 Nm. Dodatkowe 30 KM i 40 Nm oraz niższa o 40 kg masa pozwala Lamborghini Huracanowi Performante przyspieszyć do setki w czasie 2,9 s. do 200 km/h w 8,9 s.

Lamborghini Huracan Performante
Lamborghini Huracan Performante

To kolejno o 0,3 s i 1,0 s lepiej od podstawowej wersji Coupe. Ze względu na rozbudowane ospoilerowanie, które stawia powietrzu potężny opór mimo większej mocy nie udało się poprawić prędkości maksymalnej, która pozostaje na tym samym poziomie (325 km/h).

Lamborghini Huracan Performante
Lamborghini Huracan Performante

Silnik zawdzięcza większy potencjał poprawionemu układowi dolotowemu, luźnemu wydechowi i tytanowym zaworom. Pojawiło się również sztywniejsze zawieszenie, zmienione oprogramowanie układu kierowniczego, ESP i napędu na 4 koła.

Lamborghini Huracan Performante potrafi skutecznie wyhamować wybujałe zapędy kierowcy i na suchej nawierzchni ze 100 km/h do zera zatrzymuje po 31 m, to 0,9 m wcześniej od wersji Coupe. Dzięki zastosowaniu włókna węglowego udało się mimo zamontowania dodatkowych spoilerów zmniejszyć masę auta.

Lamborghini Huracan Performante
Lamborghini Huracan Performante

We wnętrzu Huracana Performante pojawił nowy ekran elektronicznych zegarów, sportowe fotele, ale Lamborghini oferuje również możliwość indywidualnego wykończenia na życzenie klienta. Wersja Performante trafi o salonów latem, a cennik będzie zaczynał się od 195 tys. euro plus podatki.