Mamy już pierwsze oficjalne zdjęcia crossovera MG GTS, który stanowi rozwinięcie ubiegłorocznego konceptu CS. Producent chciałby konkurować z takimi samochodami jak m.in. Nissan Qashqai czy Volkswagen Tiguan. Można oczekiwać, iż MG GTS będzie tańszą alternatywą.

Pierwszy crossover marki MG ma długość 4500 mm, szerokość 1855 mm i wysokość 1675 mm, przy rozstawie osi 2650 mm. Jest więc o 121 mm dłuższy od Qashqaia i ma o 6 mm większy rozstaw osi.

Do napędu przewidziano czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 2.0 l i mocy 223 KM i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm, który współpracuje z sześciostopniową przekładnią dwusprzęgłową. W ofercie ma być wersja z napędem ma przednią oś lub wszystkie cztery koła. W późniejszym okresie dojdzie silnik 1.5 o mocy 170 KM i momencie 250 Nm. Na rynki europejskie auto oferowane będzie z turbodieslem 1.9 DTi o mocy 150 KM i maksymalnym momencie obrotowym 350 Nm, który znamy już z MG 6.

Model ten powstał na nowej platformie, a nad jego designem pracowali specjaliści w angielskim Longbridge i chińskim Szanghaju. Jak wiadomo, właścicielem marki MG jest chiński SAIC.

Nowy crossover MG GTS trafi na rynek chiński w maju 2015 roku, a w Europie jego sprzedaż powinna rozpocząć się na początku 2016 roku. Pierwszym rynkiem europejskim będzie Wielka Brytania, gdzie wciąż marka MG ma wielkie tradycje.