Takie spotkania powinny odbywać się częściej. Dwóch kierowców, dwie różne dyscypliny, dwa kompletnie inne światy motoryzacyjne. Walter Röhrl to m.in. dwukrotny rajdowy mistrz świata, który ścigał się w najbardziej szalonych latach motorsportu. Zasiadał za kierownicą takich potworów jak Audi S1 grupy B, Opel Ascona czy Fiat 131 Abarth, a następnie przez lata pełnił rolę kierowcy testowego Porsche.

Mattias Ekström pochodzi z innego, technologicznie zaawansowanego świata. Od dwóch lat dominuje w rallycrossowych mistrzostwach świata, ale na swoim koncie ma również dwa mistrzowskie tytuły w DTM i trzy zwycięstwa w Race of Champions.

Dlaczego kierowca z Niemiec i ze Szwecji spotkali się na torze rallycrossowym? Jeden i drugi jest związany z Audi, a w pewnym sensie nowoczesne S1 ma wiele wspólnego z S1 grupy B: napęd na cztery koła, niska masa, ponad 600 KM i szalone wrażenia z jazdy. Zobaczcie wideo, w którym Walter Röhrl prowadzi rallycrossowego potwora, a następnie daje się zabrać na przejażdżkę na prawym fotelu...