Salon samochodowy w Genewie to najbardziej oczekiwane wydarzenie w branży motoryzacyjnej w pierwszym kwartale nowego roku. To tutaj producenci od lat pokazują najważniejsze premiery, modele koncepcyjne oraz nowinki technologiczne. W Genewie zawsze obecni są wszyscy liczący się na rynku gracze: od producentów aut popularnych przez supersportowe i luksusowe aż po wybranych tunerów. Nie brakuje takich marek jak Ferrari, McLaren, Bentley, Aston Martin czy Lamborghini.

Tegoroczny 87. już salon w Genewie odbywa się w terminie od 9 do 19 marca. Wcześniej 7 i 8 marca trwają dni prasowe, podczas których przeszło 10 000 dziennikarzy z całego świata ma dostęp do nowości i może przekazać światu co w branży motoryzacyjnej piszczy.

2017 rok to nie tylko rozwój aut elektrycznych i autonomicznych. To także premiery supersportowych modeli, a w niektórych przypadkach powrót do solidnej motoryzacji. Wiele premier to kontynuacje dobrze znanych na rynku aut. Zapraszamy do galerii zdjęć subiektywnie wybranych, najciekawszych premier aut produkcyjnych.