Kolejna odsłona przewidziana jest na 23 maja w Londynie. Do Polski kompaktowy SUV Lexusa trafi w październiku 2014 roku.

W Polsce Lexus NX oferowany będzie w dwóch wersjach: hybrydowej oznaczonej NX 300h oraz z 2-litrowym benzynowym silnikiem turbo.

Stylistycznie mały SUV Lexusa przypomina koncepcyjny model LF-NX zaprezentowany w 2013 roku na salonie we Frankfurcie nad Menem. Wówczas wywołał duże zainteresowanie, co skłoniło Lexusa do zapełnienia kolejnego segmentu.

NX ma charakterystyczny, duży wlot powietrza w kształcie klepsydry, LED-owe światła do jazdy dziennej w kształcie leżącej litery L, tylne lampy mają kształt pogrubionych strzałek. Auto oferowane będzie na kiłach w rozmiarze 17 lub 17 cali. Auto z boku przypomina nieco większego RX-a i – choć kompaktowe – sprawia wrażenie większego niż jest w rzeczywistości.

Wnętrze NX-a jest luksusowe, z mocno pochylonym panelem środkowym i wynalazkami Lexusa oferowanymi w innych, większych i droższych modelach - np. „myszką” do sterowania różnymi funkcjami, dużym ekranem ciekłokrystalicznym do wyświetlania nawigacji i funkcji audio. Kierownica jest gruba, sportowa.

W wyposażeniu nowego Lexusa znajdą się m.in. bezprzewodowa ładowarka urządzeń elektronicznych, wyświetlacz Head Up na przedniej szybie, wskaźnik przeciążenia, system monitorowania martwego pola w lusterkach i system ostrzegający o ruchu poprzecznym za samochodem (ułatwiającym wyjazd tyłem na ulicę).