CB radio jest przede wszystkim wykorzystywane przez kierowców samochodów ciężarowych. Ma ono jednak swoje grono zwolenników wśród posiadaczy samochodów osobowych. Dzięki niemu juz nie jeden kierowca zachował swoje prawo jazdy lub dojechał na czas po długiej podróży.

Modeli CB radia jest wiele na naszym rynku. Różnią się oczywiście zasięgiem oraz jakością odbioru. My przedstawimy kilka najdroższych modeli według porównywarki Skąpiec.

CB radio - modele

Hytera MD785

Hytera MD785 to nowoczesny radiotelefony cyfrowo-analogowy pracujący w standardzie DMR oraz konwencjonalnym analogowym. Jest to znakomite połączenie najnowszych technologii, zapewniające doskonałą wydajność, najwyższą niezawodność oraz bogaty zestaw funkcji.Radiotelefon mobilny Hytera MD785 to wszechstronne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w samochodzie, na motocyklu i na biurku dyspozytora. Hytera MD785 wyposażony jest w duży kolorowy wyświetlacz, który wydatnie ułatwia i przyśpiesza obsługę radiotelefonu. 2 calowy wyświetlacz LCD TFT zapewnia łatwy dostęp do informacji i funkcji terminala. Sprawdź cenę.

Hyt TM-610

Radiotelefon HYT TM-610 Radiotelefony TM-610 to wydajne i zarazem proste w obsłudze urządzenia. zostały stworzone to natychmiastowej i sprawnej łączności koniecznej do sprawnego działania zespołów w terenie. System wzmacniania głosu HYT oraz wewnętrzny głośnik o mocy 5 W lub zewnętrzny o mocy 13 W zapewniają wyjątkowo czytelną i dobrą jakość dźwięku nawet w głośnym otoczeniu. Wyjątkowe cechy TM-610 Wyjątkowe cechy TM610 sprawiają, że jest to dobre rozwiązanie dla OSP, OC, agencji ochrony, taxi, przemysłu, służby zdrowia, transportu i logistyki. Sprawdź cenę.

AnyTone AT-6666 v2

Bardzo dobra modulacja (naturalna, głośna) z fabrycznego mikrofonu o nowoczesnym, ergonomicznym kształcie. Mikrofon mimo efektownego wyglądu wygodnie leży w dłoni. Wyposażony jest w przyciski umożliwiające zmiany kanału. Odbiornik zapewnia naturalną barwę dźwięku (nie jest zbyt sopranowy ani zbyt basowy). Na szczególną uwagę zasługuje odbiór w SSB - bardzo dobra jakość dźwięku, charakterystyczna dla typowych radiotelefonów KF. RF Gain liniowo tłumi wartość sygnału przychodzącego - w prosty i precyzyjny sposób możemy ustawić poziom czułości odbiornika. AnyTone AT-6666 wyposażone jest w skuteczne filtry przeciwzakłóceniowe: noise blanker (NB) oraz automatic noise limiter (ANL). Dodatkowo filtr Hi Cut - pozwalający ograniczyć tony wysokie (soprany). Po włączeniu funkcji Hi Cut odbiór jest bardziej basowy, mniej zaszumiony. Nowoczesny design. 7 kolorów podświetlenia do wyboru z menu: biały, niebieski, zielony, żółty, czerwony, fioletowy oraz niebiesko-zielony. Sprawdź cenę.

President Walker ASC

Świetny (czuły i dynamiczny) odbiornik, estetyczne i solidne wykonanie na najwyższym poziomie. Radiotelefon jest wyposażony w system ASC - automatyczne wyciszenie szumów. Za pomocą RF Gain dostosujemy czułość odbiornika odpowiadającą naszym wymaganiom. RF Gain znacznie podnosi komfort użytkowania sprzętu CB w trudnych warunkach eterowych (duże miasta, aglomeracje, sąsiedztwo linii wysokiego napięcia itp.). Klasyczny design i wzorowa ergonomia. Najważniejsze funkcje (głośność, blokada szumów, czułość odbiornika) obsługuje się za pomocą pokręteł. Dodatkowe funkcje są obsługiwane za pomocą przełączników. Sprawdź cenę.

President Taylor III ASC

Największym plusem tego radia jest doskonale dobrana barwa dźwięku oraz niskoszumny odbiornik. President Taylor III ASC to CB radio, które cechuje klasyczny, elegancki wygląd. Czarny panel, duży czerwony wyświetlacz kanałów oraz podświetlany wskaźnik wychyłowy pokazujący siłę sygnału odbieranego i nadawanego. Wskaźnik wychyłowy, w odróżnieniu od wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD), jest czytelny również, gdy patrzymy na niego pod kątem. Bardzo prosta obsługa. Nie musisz być amatorem łączności, by cieszyć się przyjemnym odsłuchem. Radio komfortowo można obsługiwać bez odrywania wzroku od przedniej szyby. Wszystko wykonane wg starej szkoły - czyli tylko pokrętła i przełączniki (żadnych przycisków, wyświetlaczy LCD itd.). Zapewnia to najlepszą ergonomię. Radiotelefon wyposażony jest w system ASC - automatyczną blokadę szumów. By zwiększyć zasięg odbioru można używać manualnej blokady squelch. Sprawdź cenę.

President Harry III ASC

Wbudowany automatyczny układ redukcji napięcia - może działać w instalacjach 12V i 24V - nie wymaga przetwornicy. Świetne rozwiązanie np. do ciężarówek. Wytrzymała obudowa oraz świetne wykonanie. Pracuje zdecydowanie lepiej niż poprzednik - Harry II ASC (poprawione ASC, RF Gain, skuteczniejsze filtry przeciwzakłóceniowe). Nowy model jest wyposażony w ulepszony system ASC trzeciej generacji - automatyczne wyciszenie szumów. Płynna regulacja czułości odbiornika - RF Gain - znacznie podnosi komfort użytkowania w mieście oraz na zatłoczonej trasie. Możemy zmniejszyć czułość odbiornika, by odbierać tylko bliskie i mocne stacje. Radio przeznaczone jest do użytkowania na terenie Europy - spełnia wszystkie normy. Do samego odsłuchu nie jest wymagany podłączony mikrofon. Możliwość dyskretnej zabudowy. Sprawdź cenę.

A oto najpopularniejsze CB radia na naszym rynku według porównywarki cenowej Skąpiec – Przeczytaj artykuł.