Z takimi sytuacjami jako kierowca pewnie nie raz miałeś do czynienia. I pewnie pamiętasz, ile nerwów, czasu, a także pieniędzy pochłonęło ci dodzwonienie się do pomocy drogowej i oczekiwanie na jej przyjazd. Teraz możesz na takie zdarzenia się przygotować, dzięki czemu nagła awaria czy pustka w baku nie będzie dla ciebie już takim kłopotem. Wystarczy skorzystać z usługi assistance, jaką oferuje PZU.

PZU oferuje różne możliwości skorzystania z usług assistance. Jedną z nich są Karty PZU Pomoc, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Pomoc oferowana w ramach karty dostępna jest zarówno na terenie Polski, jak i Europy. Okres ważności danej karty podlega wyborowi – dostępne są na 60 lub 365 dni. Zgodnie z własnymi potrzebami można dokonać wyboru wariantu Karty PZU Pomoc. Kierowcy, którzy się na nią zdecydują, w razie kłopotów w trakcie podróży mogą liczyć na pomoc fachowców przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.Karta PZU Pomoc w Drodze Polska lub Europa przeznaczona jest dla posiadaczy samochodów osobowych, samochodów ciężarowych wykonanych przez adaptację, motocykli oraz motorowerów, bez względu na wiek pojazdów. Obejmuje holowanie lub naprawę unieruchomionego pojazdu na miejscu czy otwarcie samochodu w przypadku zatrzaśnięcia lub zgubienia kluczyków. To nie wszystko – gdy złapiesz gumę, fachowcy przyjadą i ci ją wymienią, jeśli zabraknie ci paliwa – dowiozą ci je na miejsce. Jeśli przepali ci się żarówka, przyjadą i ją wymienią, gdy akumulator odmówi posłuszeństwa – naładują go. Jeśli okaże się, że usterki w aucie nie da się usunąć na miejscu, w ramach pomocy możesz liczyć na holowanie pojazdu. Karta PZU Pomoc w Drodze obejmuje także złomowanie pojazdu, organizację i wynajem samochodu zastępczego, w razie wypadku lub naprawy zapewnia transport i nocleg dla kierowcy i jego pasażerów. Nie musisz nosić przy sobie telefonów do kilku fachowców, wystarczy jeden – do PZU Pomoc – 801 102 102.

Kierowcy, którzy zakupią i aktywują kartę, mogą dodatkowo skorzystać z usługi Twój Asystent PZU Pomoc. W jej ramach możesz zlecić Asystentowi wykonanie zadań, na które tobie po prostu brakuje czasu – dostarczy zakupy do domu, w nagłych wypadkach zorganizuje opiekę nad dzieckiem, w razie problemów z nauką zorganizuje korepetycje z wybranego przedmiotu, przygotuje wycenę prac remontowo-budowlanych lub dokona oceny stanu technicznego pojazdu przed dokonaniem zakupu. Słowem – to taka prawa ręka, z którą każdemu zapracowanemu człowiekowi po prostu łatwiej żyć. Posiadacze kart mogą korzystać także z rabatów na towary i usługi oraz z ofert specjalnych oferowanych przez Partnerów PZU Pomoc SA.

Jak można kupić i aktywować taką kartę? Wystarczy wejść na stronę www.pzu.pl/pzupomoclub zadzwonić pod numer infolinii PZU Pomoc 801 102 102. Z karty możesz korzystać już następnego dnia po jej aktywacji. Szczegółowy zakres świadczeń dostępny jest na stronie www.pzu.pl/pzupomoc lub pod numerem 801 102 102.

Jak skorzystać z pomocy lub usług? Należy skontaktować się z infolinią PZU Pomoc 801 102 102 czynną 24 godziny przez wszystkie dni w tygodniu. Aby skorzystać ze zniżek na towary i usługi, wystarczy okazać w placówce Partnera PZU Pomoc aktywną kartę.