Nowy Mercedes SL 600 to luksusowy produkt, jednak ciągle tylko „konfekcja“. Dla smakoszy Brabus przygotował prawdziwy rarytas – 730 koni i rakietowe przyśpieszenie.
Nazwa Brabus gwarantuje topowy tuning dla samochodów Mercedes-Benz, co tylko potwierdza kolejna ewolucja modelu SL 600. Najwięcej pracy zrobiono pod maską, gdzie znalazł swoje miejsce klejnot Brabusa – silnik SV 12 S Biturbo. Chodzi o 12-cylindrową jednostkę o pojemności zwiększonej z 5,5 do 6,3 litra, co osiągnięto montując nowy wał korbowy, kute tłoki i nowe korbowody oraz zmieniając skok tłoka. Zastosowano nowe wałki rozrządu oraz większą turbosprężarkę, a dokładnie opracowane komory spalania oraz kanały dolotowe w głowie cylindra poprawiają spalanie. Nad wszystkim czuwa przeprogramowana jednostka sterująca. Wynikiem modyfikacji jest moc 730 koni (537 kW) przy 5100 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy 1320 Nm przy 2100 obr./min, ten jednak, z powodu zapewnienia żywotności skrzyni biegów, ograniczono do 1100 Nm. Takie osiągi pozwalają przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w 4,0 sekundy, do 200 km/h w 10,9 s, a do 300 km/h w 29,5 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 350 km/h.
W celu bezpiecznego wykorzystania osiągów poprawiono aerodynamikę i zawieszenie. Zamontowano zupełnie nowy przedni zderzak ze spoilerem i zintegrowanymi światłami przeciwmgielnymi. Z tyłu znalazł się zderzak z dyfuzorem. Na progach zamontowano listwy z diodami, które oświetlają przestrzeń wokół samochodu przy otwieraniu i zamykaniu drzwi. Zawieszenie ABC otrzymało dodatkową jednostkę sterującą, która obniża prześwit o 15 mm, i polepsza jego charakterystykę w ekstremalnych sytuacjach. Całość uzupełniają aluminiowe obręcze w rozmiarach od 17 do 19 cali. Największe koła są w rozmiarze 9J x 20 z przodu i 10,5J x 20 z tyłu. Zamontowano na nich opony 255/30 ZR 20 i 305/25 ZR 20.
Wnętrze wyposażono w podgrzewaną kierownicę z manetkami do zmiany biegów, listwy progowe z włókien węglowych z logo tunera oraz inne akcesoria karbonowe. Tapicerkę wykonano z najlepszej, miękkiej skóry. Szybkościomierz kończy się liczbą 360 km/h.
Galeria zdjęć
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu
Brabus SV 12 S Biturbo Roadster – 350 km/h bez dachu