Śliskie drogi, zamarznięte zamki czy padający śnieg z deszczem – to tylko niektóre niedogodności, którym zimą musi stawi czoło każdy kierowca. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów na to aby zimowa eksploatacja auta była przyjemnością. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w dobrym warsztacie, który wykona nie tylko okresowy przegląd, ale przyjrzy się również kluczowym elementom, dzięki którym do wiosny dotrwamy bez przykrych niespodzianek związanych z zimowymi awariami – których naprawdę można uniknąć.

Elementów, które warto sprawdzić w aucie przed zimą jest naprawdę dużo. Z wieloma poradzimy sobie sami, ale to jedynie drobiazgi, które nie mają znaczącego wpływu na mobilność naszego auta. To o czym warto pamiętać to nie tylko zalanie zbiorniczka z płynem do spryskiwaczy odpowiednim – czyli zimowym płynem, czy wymiana wycieraczek.

Przypominamy również, że przed zimą warto skontrolować tak ważne elementy jak, akumulator, układ ładowania, czy chłodzenia – jeśli zaniedbamy któryś z powyższych elementów to pierwszy większy mróz, może nam skutecznie unieruchomić auto.

Wiele z powyższych czynności możemy wykonać samodzielnie. Jednak nie wszystkie. Dlatego też, jeśli macie przypuszczenie, że któryś z powyższych elementów może wymagać mniejszych lub większych czynności serwisowych, to warto zanim nadejdą pierwsze mrozy odwiedzić warsztat, który kompleksowo ogarnie temat.

Jednak, gdzie to zrobić? Cóż warsztatów na rynku jest wiele i wybór nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Warto poszukać takiego specjalisty, który dzięki odpowiedniemu wsparciu dysponuje nie tylko odpowiednimi narzędziami, ale również szerokim wsparciem technicznym  - co zagwarantuje nam profesjonalną obsługę.

Jedną z takich sieci są warsztaty zrzeszone pod nazwą MaXserwis. Co prawda jest to jedna z najmłodszych inicjatyw tego typu na rynku, bowiem pierwsze placówki pojawiły się na rynku w 2013 roku. W ciągu 5 lat w całym kraju pojawiło się ponad 150 warsztatów tej sieci. Co może jedynie potwierdzać profesjonalizm osób je prowadzących.  Za organizację tej sieci warsztatów, odpowiada Auto Partner S.A.

Pamiętajcie, że warto wybierać warsztaty należące do znanych sieci, bowiem one mogą zapewnić klientom kompleksowe usługi za zakresu napraw mechanicznych, począwszy od przeglądów z wymianą oleju, poprzez obsługę układów zawieszenia i hamulcowych, a kończąc na wymianach i naprawach głównych jednostek napędowych.

Jesienią w sieci warsztatów MaXserwis z pewnością warto wymienić olej – bowiem w ramach promocji przy wymianie oleju i filtra dostaniemy praktyczny gratis, którym jest latarka z magnesem przydatna w każdym gospodarstwie domowym.