Ładowarka ze sprawdzonego sklepu

Jaką ładowarkę samochodową wybrać? Jeżeli nie jesteśmy obeznani w tej dziedzinie, to najlepiej wybierać te oferowane przez znanych producentów lub sprzedawane w dużych sieciach handlowych. Jedną ze sprawdzonych propozycji może być ładowarka samochodowa. PURO QC 3.0 z kablem microUSB 2A - sprawdź cenę!

PURO QC 3.0 z kablem microUSB Foto: Auto Świat
PURO QC 3.0 z kablem microUSB

Pamiętajmy, że modele dostępne na serwisach aukcyjnych, a tym bardziej na chińskich portalach, mogą niestety ulec uszkodzeniu, a o gwarancji często możemy zapomnieć.

Odpowiednie napięcie i natężenie w ładowarce

Poza jakością wykonania musimy też zwrócić uwagę na natężenie (A) i napięcie (V). Szybciej naładujemy telefon ładowarką 2A i 5 V niż 1A i 5 V, ale w większości urządzeń częste korzystanie z wyższego natężenia źle wpłynie na żywotność baterii. Ładowarki samochodowe mają zazwyczaj szerszy zakres parametrów, bo te wartości rozkładają się na kilka portów. Dzięki temu możemy ładować kilka urządzeń jednocześnie. Przykładem takiego urządzenia jest wyposażona w dwa porty USB ładowarka samochodowa Forever 2xUSB 3.1A PCC-04 - sprawdź cenę!

Forever 2xUSB 3.1A PCC-04 Foto: Auto Świat
Forever 2xUSB 3.1A PCC-04

Natężenie prądu z jednego portu USB w tej ładowarce wynosi 2.1A, a z drugiego 1A. Niestety w tym przypadku nie znajdziemy w zestawie żadnego kabla. Jest to z jednej strony wada, a z drugiej zaleta. Tym samym doszliśmy do trzeciego ważnego kryterium wyboru.

Odpowiedni kabel do ładowania

Przy zakupie ładowarki samochodowej istotna jest jeszcze końcówka kabla. Wybierzmy taką, która pasować będzie do naszych urządzeń. Najpopularniejszy jest teraz microUSB oraz USB-C stosowany w nowszych urządzeniach. Innej końcówki potrzebować będą użytkownicy urządzeń Apple. Możemy więc wybrać ładowarkę uniwersalną z wejściem USB, jak w powyższej Forever lub z zamontowanym na stałe kablem, jak w PURO. Są też dostępne zestawy z kablem, a nawet ładowarki z dwiema różnymi końcówkami. Polecamy model SBS 2.1A 2xUSB UFC - sprawdź cenę!

SBS 2.1A 2xUSB UFC Foto: Auto Świat
SBS 2.1A 2xUSB UFC

Jest to dobrej jakości ładowarka samochodowa wyposażona w dwa wyjścia USB (2.1A oraz 1A). W zestawie znajdziemy kabel o długości 100 cm z dwoma różnymi wyjściami USB 2.0 oraz USB typu C.

Użytkownikom sprzętu Apple polecamy natomiast wysokiej klasy ładowarkę samochodową Moshi Revolt Duo - sprawdź cenę!

Moshi Revolt Duo Foto: Auto Świat
Moshi Revolt Duo

Wyposażona jest w dwa niezależne porty USB o natężeniu 2.1A każdy. Możemy więc w tym samym czasie ładować z dużą prędkością zarówno iPhone’a, jak i iPada. W zestawie znajdziemy odpinany i wydłużany kabel Lightning z certyfikatem Apple MFI. Ładowarka samochodowa Moshi może być też używana ze standardowym kablem USB innego producenta, co oznacza, że w jednym czasie możemy ładować zarówno iPhone’a, jak i smartfona z microUSB lub USB-C.