Najczęstszym powodem konieczności wymiany narzędzi jest zagubienie najbardziej potrzebnych części – z tego względu, zwłaszcza jeśli inwestujemy w ich zakup większą kwotę, warto kupić taki zestaw, którego najpopularniejsze elementy da się kupić osobno i za rozsądną cenę.

Klucze nasadowe: jaki zestaw wybrać?

Jeden większy zestaw (zawierający np. nasadki i pokrętła 1/4 i 1/2) albo dwa małe zestawy to dobre wyposażenie garażu. Nie warto jednak dublować narzędzi i kupować nadmiernie rozbudowanych zestawów zawierających klucze nasadowe metryczne, calowe, typu E i innych – o ile oczywiście nie mamy takiej ewidentnej potrzeby. Nie przydadzą się w większości wypadków nasadki o egzotycznych rozmiarach – np. bardzo małe (np. 4, 4,5, 5, 5,5 mm) albo bardzo duże (powyżej 24 mm).

Z reguły w częstym użytku pozostaje dosłownie kilka elementów zestawu (klucze metryczne 8, 10, 13, 14, 15, 17, 19 mm), inne pozostają bezużyteczne. Warto natomiast upewnić się, że w zestawie, który chcemy kupić, nie brakuje popularnych rozmiarów kluczy nasadowych, np. 13 lub 14 – wbrew pozorom to się zdarza!

Bardzo ważna jest też walizka: im mniejsza (tzn. im ciaśniej rozmieszczone elementy), tym lepiej. Jeśli jest to walizka z tworzywa, dobrze, jeśli ma choćby metalowe ośki zawiasów i zatrzasków. Najlepsze często okazują się dobre walizki metalowe (w razie usterki da się je naprawić). Walizka – ważna rzecz, można śmiało stwierdzić, że nienaprawialna usterka opakowania to koniec naszego zestawu narzędzi – kilkadziesiąt elementów zestawu przechowywanych w worku to zły sen mechanika!

Spośród tysięcy produktów wybraliśmy te, które warto mieć w swoim warsztacie:

Klucze nasadowe: zestaw kluczy YATO YT-3891

Profesjonalny zestaw narzędziowy, który został opracowany pod kątem potrzeb wyspecjalizowanych serwisów samochodowych i mechanicznych. Nasadki wyposażono w system AS-Drive, zwiększający maksymalny moment o 25%, przy pełnej ochronie obrzeży nakrętek, nasadki z dwutonowym wykończeniem powierzchni. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy Proxxon 23080

Niezawodne narzędzia ręczne i klucze przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy nasadowych i imbusów Proxxon

55 elementowy kompaktowy zestaw z grzechotką 1/4" i 1/2". W komplecie znajdziecie klucze nasadowe 4-32 mm, oraz specjalne klucze do świec. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: zestaw kluczy YATO YT-38791

Profesjonalny zestaw narzędziowy, opracowany pod kątem potrzeb wyspecjalizowanych serwisów samochodowych i mechanicznych. Klucze nasadowe, jak i napęd nasadek, zostały wykonane z wytrzymałej, narzędziowej stali chromowo-wanadowej. Sprawdź cenę!

Klucze nasadowe: warto również sprawdzić ceny pozostałych polecanych przez nas zestawów:

Proxxon zestaw precyzyjny z grzechotką - sprawdź cenę!

Proxxon zestaw wkrętaków - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy Stanley 71654 - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy nasadowych Topex - sprawdź cenę!

Klucze płasko-oczkowe zestaw Neo-Tools - sprawdź cenę!

Zestaw kluczy płasko-oczkowych z grzechotką Gedore - sprawdź cenę!