Firmę JE Design z niemieckiego Leingarten nie trzeba długo przedstawiać. Tuner ma na swoim koncie niejedną niekonwencjonalną przeróbkę samochodów koncernu Volkswagen, w wypadku „Wide Body” dla Volkswagena Touareg podciągnął swoją pracę na kolejny szczebel ewolucji.

JE Desing zastosował swój zestaw stylistyczny, który dodatkowo poszerzono. Dzięki poszerzonym nadkolom można było przez zastosowanie aluminiowych dystansów poszerzyć rozstaw kół (o 60 mm z przodu i 80 mm z tyłu). Poszerzenie podkreśla niebieska poświata z pięciu diod LED zamontowanych w progach, które w nocy optycznie jeszcze bardziej poszerzają nadwozie. Dodatkowo wszystkie wskaźniki i przełączniki we wnętrzu także otrzymały niebieskie podświetlenie.

Pozostałe modyfikacje nadwozia także rzucają się w oczy. Nie można nie zauważyć nowego przedniego zderzaka z czteroma lampami przeciwmgielnymi. Do masywniejszego przodu płynnie nawiązują poszerzone progi i ospojlerowanie tyłu. Pod tylnym zderzakiem znajdziemy fałszywy dyfuzor i cztery chromowane końcówki wydechu. Nadkola doskonale wypełniają 22-calowe koła z 10-ramiennymi alufelgami. Podwozie obniżono o 35 mm, dzięki czemu poprawie uległy właściwości jezdne.

Do wnętrza można zamówić tapicerkę z najlepszej skóry, tuner może także zamontować w zagłówkach 7-calowe wyświetlacze. We wnętrzu znajdziemy także karbonowe panele z plakietkami JE Design.

W ramach pakietu „Wide Body” tuner przygotował także wzmocnienie dwóch topowych jednostkek wysokoprężnych. Sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,0 l otrzymał po przeprogramowaniu jednostki sterującej kolejne 45 kW (61 KM) i 50 Nm. Widlasta jednostka 10-cylindrowa oferuje teraz moc 259 kW (352 KM) i moment obrotowy 855 Nm, czyli o 29 kW (39 KM) i 105 Nm więcej.