Okazuje się, że rodzinne sedany zapewnią nam oprócz wygodnej i bezpiecznej podróży, także podróż daleką i to bardzo często bez dodatkowego tankowania po drodze.

Chociaż jest tutaj parę wyjątków, to zakup diesla oznacza rzadszą obecność na stacjach benzynowych. Wśród modeli jest jednak jeden, który pojemnością baku może konkurować z autami co najmniej o klasę niższą. Czym kierował się producent w tym wypadku, że model ten ma bak o pojemności 41 litrów? Na szczęście reszta samochodów ma zbiorniki paliwa o pojemności zbliżonej do 70 litrów a niekiedy nawet i większe.

Według danych producenckich zwycięzca zestawienia może na pełnym baku przejechać dwa razy dystans między Zakopanym a Jastarnią i po powrocie zostanie jeszcze na podróż z Zakopanego do Łodzi. Natomiast przegrany na jednym baku zrobi prawie o połowę mniej kilometrów. Warto więc oprócz sprawdzania średniego spalania, brać pod uwagę pojemność zbiornika paliwa.

Są w naszym porównaniu modele, które niedawno przeszły lifting lub pojawiły się właśnie w najnowszych odsłonach, co często przekłada się na lepszy wynik, niż u modeli długo nie zmienianych. W końcu nowsza technologia zobowiązuje do mniejszego spalania. Ale są też zaskoczenia. Bowiem wydawać by się mogło że silnik o pojemności 2.2 będzie palił więcej niż 1.7 Ale czy na pewno tak jest? Zapraszamy do galerii!