Do jednych z nieocenionych akcesoriów na pewno należy w takich sytuacjach nawigacja z aktualnymi mapami Europy. Zawsze poprowadzi nas do miejsca, do którego chcemy dojechać i nie stracimy cennego czasu naszego urlopu na błądzeniu i pytaniu o drogę miejscowych mieszkańców. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie kilku popularnych modeli nawigacji samochodowych w rozsądnych cenach z dołączonymi, aktualnymi mapami Europy.

TomTom Start 52 EU45

Foto: Auto Świat

TomTom to jeden z najpopularniejszych producentów nawigacji samochodowych. Model 52 EU45 oferuje dotykowy, pięciocalowy ekran o rozdzielczości 480 x 272 px i pamięć wbudowaną 8 GB. Najważniejsze jednak, że użytkownicy tego urządzenia mają dostęp do bezpłatnej, dożywotniej aktualizacji map ze zmianami na drogach i z informacjami o ograniczeniach prędkości. Na uwagę zasługuje też autorski system operacyjny TomTom, który gwarantuje intuicyjną obsługę nawigacji. Z dodatkowych funkcji otrzymujemy asystenta pasa ruchu, który na pewno przyda się w większych miastach i na autostradach oraz ostrzeżenia o fotoradarach z trzymiesięczna subskrypcją bez kosztów. TomTom wskaże nam też drogę do punktów użyteczności publicznej, czyli bankomatów, atrakcji turystycznych, czy szpitali. W zestawie znajduje się ładowarka samochodowa, kabel USB i uchwyt do zamontowania na szybie. Sprawdź cenę.

Foto: Auto Świat

Na drugim miejscu znalazła się nawigacja od firmy Navitel. To kolejny model nawigacji, który w sklepach dostępny jest do kupienia w wersji z mapami z dożywotnią aktualizacją. Rozbudowana mapa adresów jest też dostępna offline, więc kierowca może być spokojny o odnalezienie właściwej drogi. Warto też wspomnieć o asystencie pasa ruchu, który pomoże wcześniej przygotować się do zakrętu. Roztargnionym i mniej uważnym kierowcom przyda się również wbudowana baza fotoradarów. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych opłat i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Urządzenie jest wyposażone w dotykowy, siedmiocalowy ekran, złącze USB, czytnik kart pamięci microSD i microSDHC oraz posiada 8 GB wbudowanej pamięci. Sprawdź cenę.

VORDON 7 HD Europa

Foto: Auto Świat

Czwarta propozycja w naszym zestawieniu to nawigacja z siedmiocalowym, dotykowym ekranem. Posiada ona fabrycznie zainstalowane mapy Polski i Europy z dożywotnią gwarancją aktualizacji map. Wyposażona jest we wbudowaną pamięć o pojemności 4 GB, a dodatkowo można też użyć kart pamięci microSD i micro SDHC. Z ciekawych dodatków posiada obsługę muzyki, filmów i gier oraz transmiter FM. Dzięki wejściu AV możemy do niej podłączyć kamerę cofania. Urządzenie posiada transmiter FM, złącze USB i wyjście słuchawkowe. Sprawdź ocenę.

TomTom Start 25 M EU

Foto: Auto Świat

To jedna z najpopularniejszych nawigacji samochodowych od znanej firmy TomTom. Jej największą zaletą są wbudowane mapy Europy, a do tego producent gwarantuje każdemu użytkownikowi dożywotni dostęp do bezpłatnych aktualizacji map. Urządzenie posiada dotykowy, pięciocalowy ekran, funkcję asystenta pasa ruchu i parkowania oraz informację o lokalizacji fotoradarów. Nawigacja wyposażona jest w czytnik kart microSD oraz wejście USB. W zestawie znajdziemy holder do montowania i ładowarkę samochodową. Sprawdź cenę.

Becker Active 7 SL Wi-Fi Europa

Foto: Auto Świat

Na ostatnim miejscu znalazła się najdroższa nawigacja spośród wszystkich tutaj prezentowanych. Kosztuje dwukrotnie więcej niż konkurencyjne modele. W zamian za to otrzymujemy ekran siedmiocalowy, dożywotnią aktualizację map Europy i lokalizacji fotoradarów, łączność Wi-Fi oraz odbiornik HQ TMC, który pomaga nam omijać korki. Do tego również asystent pasa ruchu i  przewodnik turystyczny Marco Polo. W zestawie otrzymujemy też opatentowany uchwyt magnetyczny MagClick ze zintegrowaną ładowarką i kabel USB. Urządzenie tradycyjnie posiada czytnik kart pamięci. Sprawdź cenę.