W stanie złożonym da się go z łatwością schować nawet w niezbyt dużym bagażniku. Wykonano go głównie z plastiku i aluminium, jest więc też lekki, bo waży niespełna 16 kg – to o co najmniej 2-3 kg mniej od porównywalnych bagażników konkurencji. Porównywalnych, czyli z najwyższej półki, bo bagażnik Uebler – tegoroczna nowość na polskim rynku – właśnie do niej aspiruje, startując z niezbyt atrakcyjną ceną wynoszącą niemal 3 tys. zł.

To bardzo dużo jak na wyrób firmy praktycznie u nas nieznanej. Sprzedawcy będą musieli się nieźle natrudzić, żeby przekonać do niej klientów. Mają kilka argumentów – przede wszystkim Uebler nie jest wcale rynkowym nowicjuszem, bo bagażniki rowerowe wytwarza od mniej więcej pół wieku, a jego wyroby oferowane są też jako oryginalne akcesoria przez wielu uznanych producentów aut, takich jak: BMW, Kia, Mercedes, Mitsubishi, Opel, Seat, Skoda, Toyota czy Volkswagen.

Producent chwali się też tym, że jego bagażniki są nie tylko projektowane, ale też produkowane w Niemczech – w Polsce, gdzie jak twierdzą niektórzy, cykliści to ukryta opcja niemiecka – taki argument też może zadziałać. Polacy wciąż wierzą w legendarną niemiecką solidność. Konstrukcja jest przemyślana – montuje się ją szybko i łatwo, składanie i rozkładanie odbywa się w sposób intuicyjny i nie wymaga użycia dużej siły – a jednocześnie... jest nieco toporna.

Platforma pewnie trzyma się na haku, zamontowane rowery są stabilne, konstrukcja odchyla się na tyle daleko, że można otworzyć klapę bagażnika bez zdejmowania platformy nawet w vanie. Są i mankamenty: sterowany pedałem mechanizm odchylania bagażnika mógłby być wykonany lepiej, a trzy komplety różnych kluczyków do różnych zamków bagażnika to dokładnie o dwa za dużo.

Bagażnik Uebler X31S to nam się podoba

Niewielka masa i bardzo małe gabaryty złożonego bagażnika. Łatwy montaż bez potrzeby używania narzędzi. Pewne mocowanie do haka. Stabilna pozycja przewożonych rowerów.

Bagażnik Uebler X31S to nam się nie podoba

Za dużo różnych kluczyków do zamków antykradzieżowych. Bardzo wysoka cena bagażnika.