Dla wielu osób, które często i dużo jeżdżą samochodem problemem może być jakość powietrza trafiającego do kabiny naszego auta. Tak, podczas jazdy do wnętrza samochodu dostaje się praktycznie wszystko to co znajduje się zimą w powietrzu. Powiecie, że dzięki dobrym filtrom kabinowym, można nieco ograniczyć dostawanie się do kabiny naszego samochodu szkodliwych substancji. To fakt, dobre filtry kabinowe z warstwą aktywowanego węgla potrafią skutecznie wyłapywać z powietrza wnikającego do kabiny to co nas truje. Jednak nie robią tego tak dobrze jak wyspecjalizowane w oczyszczaniu powietrza urządzenia, które nie tylko wyposażono w wysokiej jakości wieloetapowe filtry, ale również inne systemy skutecznie oczyszczające powietrze ze wszystkiego czym oddychać nie chcemy.

Specjalnie dla was wybraliśmy kilka urządzeń godnych polecenia. Oto nasza lista samochodowych oczyszczaczy powietrza. Ich ceny są na tyle zróżnicowane, że praktycznie każdy powinien znaleźć produkt spełniający jego oczekiwania.

Oczyszczacz powietrza Sharp UJ-GC20E-B

Sharp UJ-GC20E-B Foto: Auto Świat
Sharp UJ-GC20E-B

Sharp UJ-GC20E-B to oczyszczacz powietrza, z którego powinien być zadowolony każdy alergik. Wyposażono go bowiem w 2-krotny system filtracyjny. Dzięki temu oczyszczacz powietrza Sharp UJ-GC20E-B skutecznie zmniejsza zanieczyszczenie pyłem i usuwa z powietrza alergeny, wirusy, roztocza oraz nieprzyjemne zapachy. Tak jak w wielu domowych oczyszczaczach powietrza firmy Sharp, również ten przeznaczony do używania w samochodzie został wyposażony w generator jonów Plasmacluster – dzięki czemu powietrze w waszym aucie zawsze będzie czyste. Sprawdź cenę oczyszczacza powietrza Sharp UJ-GC20E-B.

Oczyszczacz powietrza Sharp UJ-GC20E-N

Sharp UJ-GC20E-N Foto: Auto Świat
Sharp UJ-GC20E-N

Sharp UJ-GC20E-N to oczyszczacz powietrza, z którego powinien być zadowolony każdy alergik. Wyposażono go bowiem w 2-krotny system filtracyjny. Dzięki temu oczyszczacz powietrza Sharp Sharp UJ-GC20E-N skutecznie zmniejsza zanieczyszczenie pyłem i usuwa z powietrza alergeny, wirusy, roztocza oraz nieprzyjemne zapachy. Tak jak w wielu domowych oczyszczaczach powietrza firmy Sharp, również ten przeznaczony do używania w samochodzie został wyposażony w generator jonów Plasmacluster – dzięki czemu powietrze w waszym aucie zawsze będzie czyste. Sprawdź cenę oczyszczacza powietrza Sharp UJ-GC20E-N.

Oczyszczacz powietrza Warmtec AP GO

Warmtec AP GO Foto: Auto Świat
Warmtec AP GO

Większość samochodów jest wyposażona w filtr kabinowy, który nie zapobiega przedostawaniu się do kabiny auta groźnych dla naszego zdrowia pyłów zawieszonych znanych jako PM 2,5. Dlatego też jeśli często jeździmy w terenie, gdzie powietrze niemal można kroić warto zainwestować w oczyszczacz Warmtec AP GO – urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – białej lub czarnej, dzięki czemu zawsze dostosujecie urządzenie do kolorystyki wykończenia samochodu. Pomimo stosunkowo niskiej ceny w oczyszczaczu Warmtec AP Go znalazło się wszystko, dzięki czemu powietrze w waszym samochodzie zawsze będzie nieskazitelnie czyste. Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, 3 tryby pracy, 4 etapowe oczyszczanie powietrza i jonizator. Jeśli spędzasz dużo czasu w korkach to oczyszczacz powietrza Warmtec AP GO powinien spełnić twoje oczekiwania. Sprawdź cenę oczyszczacza powietrza Warmtec AP GO w wersji czarnej i Warmtec AP GO w wersji białej.

Oczyszczacz powietrza TCL TKJ5F

TCL TKJ5F Foto: Auto Świat
TCL TKJ5F

Samochodowy oczyszczacz powietrza TCL TKJ5F to skuteczny i bardzo efektownie wykończony oczyszczacz powietrza z innowacyjną technologią filtrowania. Doskonale usuwa nieprzyjemne zapachy pozostawiając powietrze świeżym i rześkim. Oczyszczacz powietrza TCL TKJ5F to urządzenie przeznaczone do wnętrz samochodowych. Może pracować z trybie oczyszczania pasywnego i aktywnego – dzięki czemu skutecznie wyeliminuje z kabiny auta chorobotwórcze drobnoustroje oraz alergeny. Sprawdź cenę oczyszczacza powietrza TCL TKJ5F.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8

Xiaomi Roidmi Car Purifier P8 Foto: Auto Świat
Xiaomi Roidmi Car Purifier P8

Xiaomi Roidmi Car Air Purifier to najnowszy oczyszczacz powietrza od chińskiej firmy. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8 to przenośny model, którego z powodzeniem możemy używać w naszym. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8 do usuwania szkodliwych cząstek z powietrza wykorzystuje podwójne wentylatory. Ponadto został wyposażony trójprzegrodowy układ dolotowy w celu zwiększenia powierzchni wlotu powietrza. Dzięki temu powietrze wydajność oczyszczania jest lepsza. Oczyszczacz powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8 jest wyposażony w zintegrowany kompozytowy wkład filtrujący, który skutecznie usuwa z powietrza roztocza i aldehydy. Wydajność oczyszczacza powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8 to 80 m3/h, dzięki czemu powietrze wewnątrz samochodu zostaje oczyszczone w ciągu zaledwie 2 minut. Xiaomi Roidmi Car Air Purifier P8 można sparować ze smartfonem, a parametry jego pracy można również sprawdzić za pomocą aplikacji Roidmi. Sprawdź cenę oczyszczacz powietrza Xiaomi Roidmi Car Purifier P8.

Oczyszczacz powietrza LIFAAir LAC52

LifaAir LAC52 Foto: Auto Świat
LifaAir LAC52

LIFAair LAC52 to wspaniałe rozwiązanie dla filtracji powietrza w naszym samochodzie. Wystarczy zamontować go na zagłówku z tylnej części fotela. Oczyszczacz przeznaczono do pracy w pomieszczeniach o powierzchni do 6m2, a całkowity czas oczyszczenia kabiny auta wynosi zaledwie 6 minut! Tak dobry wynik jest możliwy dzięki znakomitemu współczynnikowi CADR wynoszący, aż 52 m3/godz. W przypadku oczyszczacza LIFAAir LAC52 za oczyszczenie powietrza odpowiada filtr HEPA E11 wraz z węglem aktywnym, który idealnie przechwytuje wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, w tym pył zawieszony PM2.5 oraz lotne związki chemiczne. Urządzenie zostało wyposażone również w czujniki pyłu PM2.5 i dwutlenku węgla, dzięki czemu może pracować całkowicie w trybie automatycznym. Prędkość wentylatora jest automatycznie dopasowana do stężenia pyłów. Po obniżeniu zanieczyszczenia do wymaganego minimum oczyszczacz się wyłącza. Wtyczka 12V ze standardowym połączeniem z zapalniczką samochodową bez najmniejszych problemów dostarczy do oczyszczacza wymaganą energię. Dodatkowo oczyszczacz powietrza LIFAAir LAC52 posiada wyświetlacz LED, który informuje nas o stężeniu pyłu PM2.5 i CO2, pokazuje również procentowe zużycie filtra. Sprawdź cenę oczyszczacza powietrza LIFAAir LAC52.