Serwis Infocar cieszy się dużą popularnością ze względu na możliwość sprawdzania statusu dokumentów w zaledwie kilka minut oraz z uwagi na intuicyjną obsługę strony. Wszystkie opcje są dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Nie musimy także martwić się o to, czy Infocar jest wiarygodny. Portal został stworzony przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych i stanowi oficjalną stronę służącą do zapisów na egzaminy państwowe, wprowadzania danych do Profilu Kandydata na Kierowcę oraz monitorowania statusu wyrabianych dokumentów.

Do czego służy portal Infocar?

Dzięki portalowi Infocar można uzyskać wszystkie informacje związane z wyrabianiem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego. Za jego pośrednictwem możliwe jest także wypełnianie wniosków – na przykład dotyczących wymiany dokumentów czy uzyskania numeru Profilu Kandydata na Kierowcę. W serwisie można sprawdzić także, czy dowód rejestracyjny jest do odebrania w wyznaczonym wydziale komunikacji lub na jakim etapie przygotowań znajduje się obecnie.

Jeśli pozytywnie zdaliśmy państwowe egzaminy na prawo jazdy, możemy sprawdzić w serwisie Infocar, gdzie jest prawo jazdy przygotowane do odbioru lub jaki jest czas oczekiwania na jego wydanie. Również kierowcy, którzy czekają na wydanie karty do tachografu lub chcą zgłosić jej zaginięcie, mogą zrobić to za pośrednictwem portalu. Na stronie znajdują się również cenne informacje związane z przewozem towarów ADR, które zainteresują zawodowych kierowców. Co więcej, przez Infocar możemy dokonać wszelkich opłat, co pozwoli nam zaoszczędzić czas.

Jak zarejestrować się w serwisie Infocar?

Rejestracja w serwisie Infocar jest prosta i zajmie tylko kilka minut. Po przejściu na stronę główną portalu należy włączyć zakładkę „Moje konto” umieszczoną w prawym górnym rogu. Następnie, aby móc wprowadzić swoje dane, klikamy przycisk „Zarejestruj się” i wybieramy, czy interesuje nas konto indywidualne, czy firmowe (ta opcja przyda się głównie w zakładach logistycznych). Infocar poprosi nas o wprowadzenie kilku informacji: imienia, nazwiska, adresu e-mail oraz hasła. Po akceptacji regulaminu oraz zgody na przetwarzanie danych potwierdzamy rejestrację.

Aby to zrobić, należy przejść do swojej skrzynki mailowej, której adres podaliśmy w formularzu, oraz otworzyć wiadomość od serwisu Infocar. Potem przechodzimy do strony logowania poprzez przycisk „Aktywuj konto”. Gdy mamy potwierdzone dane na portalu, wystarczy, że po włączeniu zakładki „Moje konto” wprowadzimy e-mail oraz hasło. Wówczas możemy swobodnie zarządzać swoimi wnioskami oraz dokumentami.

Jak sprawdzić status dokumentów w Infocar?

Jeśli nie wiemy, jak sprawdzić status dowodu rejestracyjnego, wystarczy, że wejdziemy na stronę główną serwisu Infocar i tam przejdziemy do zakładki „Rejestracja pojazdu”. Wyświetli nam się lista usług – między innymi możliwość zapłacenia za wydanie dowodu, sprawdzenia numeru VIN pojazdu, a także skontrolowania statusu wyrabianego dokumentu. Należy kliknąć wybraną opcję, a następnie wpisać numer rejestracyjny pojazdu oraz 5 ostatnich znaków numeru nadwozia. Przycisk „Sprawdź” przeniesie nas do strony z danymi.

Jeżeli mamy wątpliwości, sprawdź najczęściej zadawane pytania na portalu Infocar – jak sprawdzić prawo jazdy, status dowodu rejestracyjnego czy jak zapisać się na egzamin? Wszystkie informacje znajdziemy na stronie głównej portalu. Obsługa jest prosta i intuicyjna, wobec czego na pewno nie sprawi nam trudności.