Aktualnie w wielu sklepach internetowych można znaleźć gotowe dekoracje: wyjątkowe tablice rejestracyjne, balony, kwiaty, girlandy, naklejki oraz wiele innych produktów, które sprawią, że auto do ślubu będzie wyglądało niepowtarzalnie. Należy pamiętać także o kluczowym aspekcie związanym z bezpieczeństwem na drodze. O czym należy pamiętać i jak ozdobić pojazd, by nie stwarzał zagrożenia? Jak udekorować samochód na wesele?

W jakim stylu udekorować auto do ślubu?

Obecnie dużym powodzeniem cieszą się wesela z motywem przewodnim, składający się na ozdoby w określonej kolorystyce oraz rodzaj dekoracji. Styl rustykalny wymaga wybrania drewnianych, słomianych bądź bambusowych elementów, które zostaną uzupełnione polnymi kwiatami oraz naturalnymi, delikatnymi dodatkami. Aby przystroić auto do ślubu w ten sposób, warto wybrać subtelne wieńce opierające się na dwóch głównych kolorach – na przykład zieleni oraz bieli. W tym przypadku świetnie sprawdzi się połączenie liści eukaliptusa oraz drobnych kwiatków – gipsówek.

Jeśli preferujemy styl nowoczesny i minimalistyczny, dobrą decyzją będzie wynajęcie do tego celu eleganckiego pojazdu w odcieniach szarości, w czerni lub bieli. Wówczas, dekorując auto do ślubu, warto ograniczyć się do zdobień na masce oraz ewentualnie przy klamkach. Świetnie będą wyglądały intensywnie czerwone kwiaty przyozdobione białymi wstążkami. Taką dekorację można łatwo zamontować na pojeździe za pomocą grubej, dwustronnej taśmy klejącej.

Dekoracja auta do ślubu a przepisy

Jeden z najczęściej wybieranych sposób na udekorowanie samochodu do ślubu to kupno specjalnych tablic rejestracyjnych. Jednak zanim się na to zdecydujemy, musimy uświadomić sobie, że wolno zastosować tego typu ozdobę tylko w określonych warunkach, ponieważ na co dzień zasłanianie tablic jest niedozwolone. Zwyczajowo przyjęto jednak, że auto do ślubu, które przemieszcza się w środku kolumny i jedzie z urzędu do kościoła – może mieć nieformalną rejestrację. Młodzi często decydują się na napis „Nowożeńcy”, „Młoda Para” lub na zestawienie swoich imion.

Jeśli dekorujemy maskę świeżymi kwiatami, musimy mieć na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, by dekoracje nie ograniczały widoczności kierowcy. Co więcej, auto do ślubu nie powinno stwarzać zagrożenia na drodze. Ciągnący się za pojazdem kilkumetrowy welon, sznur z hałasujących puszek po napojach czy zasłonięcie reflektorów to bardzo niebezpieczne rozwiązania. Warto zdecydować się na subtelniejsze dekoracje. Jakie będą najlepsze?

Jak udekorować samochód na wesele?

Najbardziej efektywnym sposobem na przystrojenie samochodu w dniu ślubu jest przygotowanie wieńców oraz mniejszych bukiecików z roślin. Swoje pomysły na dekoracje warto przedyskutować z profesjonalną florystką, która doradzi nam zarówno w kwestii wyboru gatunku kwiatów, jak i sposobów na ich przymocowanie do pojazdu. Świetnie sprawdzą się także plansze z możliwością stworzenia własnego napisu, a także specjalne naklejki – na przykład z inicjałami nowożeńców. Jeśli wynajmujemy auto do ślubu, najlepiej wybrać takie, które swoją barwą i wyglądem będzie wpasowywało się w motyw przewodni.

Odpowiednio udekorowane auto do ślubu może stanowić wspaniałe dopełnienie wystroju przygotowanego w kościele czy urzędzie oraz na sali weselnej. Aby całość była spójna, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jednolitą kolorystykę, krój pisma oraz elementy motywu przewodniego.