Kiedy dbamy o auto i regularnie je serwisujemy, możemy przez wiele lat cieszyć się jazdą bez awarii. Warto jednak – także wtedy, gdy kupujemy nowy samochód – pamiętać o tym, że na bezpieczeństwo użytkowania pojazdu wpływają regularne przeglądy. Najlepiej, gdyby przy okazji odbywały się w profesjonalnych, autoryzowanych serwisach.

Jednak po kilku latach i pokonaniu znacznego dystansu, niektóre części w każdym samochodzie po prostu mają prawo się wysłużyć. Może to nierzadko oznaczać konieczność poniesienia dużych kosztów. Niektórych zdarzeń nie sposób przewidzieć, jednak można zabezpieczyć się przed ich skutkami finansowymi. Właśnie na takie okazje na rynku dostępne są różne produkty – takie jak pakiety przeglądów serwisowych czy ochrona pogwarancyjna, czyli inaczej ubezpieczenie pokrycia kosztów napraw po zakończeniu gwarancji fabrycznej samochodu. Dzięki temu dodatkowemu ubezpieczeniu będziemy mogli spokojnie użytkować swój pojazd tak, jakby nadal był chroniony gwarancją. Nawet jeśli jesteśmy właścicielem już kilkuletniego samochodu.

Kompleksowe i profesjonalne przeglądy

Jedną z firm posiadających w swojej ofercie pakiety przeglądów serwisowych i ubezpieczenie od kosztów napraw po zakończeniu gwarancji fabrycznej samochodu jest Volkswagen Financial Services.

W ramach pakietu przeglądów (który obejmuje auta w wieku nawet do 12 lat) od VW FS wykonywane są podstawowe usługi serwisowe, np. wymiana oleju w silniku czy wymiana filtrów, a także czynności przeglądowe mające na celu sprawdzenie sprawności samochodu. Jeśli podczas przeglądu eksploatacyjnego okaże się, że coś wymaga naprawy, zostaniemy o tym poinformowani i możemy zadecydować, czy chcemy oddać usterkę do dalszego serwisowania.

Regularne przeglądy serwisowe są niezbędne, aby utrzymywać auto w dobrym stanie Foto: istock
Regularne przeglądy serwisowe są niezbędne, aby utrzymywać auto w dobrym stanie

Decydując się na pakiet przeglądów serwisowych, możemy mieć pewność co do kosztów przeglądu – nie zaskoczymy się niemile ewentualnym wzrostem cen zarówno usług serwisowych, jak i części samochodowych. Ponadto otrzymamy usługi na najwyższym, zapewnionym przez ASO, poziomie, a przy naprawie auta zostaną wykorzystane oryginalne części. Warto podkreślić, że dzięki potwierdzonej historii serwisowej auta, zachowuje ono wyższą wartość rynkową. Co więcej, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą, możemy zwiększyć koszty uzyskania przychodu, zapewniając sobie dodatkowe oszczędności.

Zabezpieczenie w razie nieprzewidzianej naprawy

Volkswagen Financial Services oferuje kierowcom także ochronę pogwarancyjną Car Protect. To nic innego jak ubezpieczenie od kosztów napraw auta po zakończeniu gwarancji producenta. Możliwe jest aż do dziesiątego roku eksploatacji auta, a koszty awarii są pokrywane przez zakład ubezpieczeń. Każdy pakiet Car Protect obejmuje ubezpieczenie kosztów naprawy silnika i skrzyni biegów oraz układu paliwowego. Możemy więc jeździć swoim autem zupełnie bezstresowo, nie martwiąc o wzrosty cen napraw i części. Tu również możemy mieć pewność profesjonalnych napraw w ASO dzięki stosowaniu wyłącznie oryginalnych części zgodnie z technologią producenta. Co ważne, wsparcie ASO mamy nie tylko na terenie Polski, ale i Europy.

Z ochroną pogwarancyjną możemy bezstresowo podróżować po Polsce i Europie. W razie awarii mamy wsparcie ASO Foto: istock
Z ochroną pogwarancyjną możemy bezstresowo podróżować po Polsce i Europie. W razie awarii mamy wsparcie ASO

Czym wyróżnia się na rynku Car Protect od Volkswagen Financial Services? Po pierwsze ma szeroki zakres ubezpieczenia napraw (pakiet diamentowy jest porównywalny z gwarancją producenta). Ponadto koszt pojedynczej naprawy jest ograniczony jedynie wartością pojazdu (brak limitu liczby napraw), nie ma także dodatkowych opłat związanych z naprawą (nie mamy udziału własnego w szkodzie). Ochrona nie jest także ograniczona limitem kilometrów.

Więcej szczegółów na temat pakietów serwisowych: https://www.vwfs.pl/klienci-indywidualni/pakiety-przegladow-serwisowych/zaopiekuj-swoje-auto.html