Aby wymiana radia na większe i nowsze wprowadzała także lepszą jakość odtwarzanej muzyki, warto zainwestować w nie trochę więcej pieniędzy i nabyć produkt jednej ze znanych firm, takich jak Pioneer, Kenwood, czy JVC. Mniej wymagającym użytkownikom oczywiście tańsze modele też przypadną do gustu. Poniżej prezentujemy pięć popularnych radioodtwarzaczy samochodowych z dotykowym ekranem.

Pioneer AVH-A200BT

Foto: Auto Świat

Model AVH-A200BT to jeden z najpopularniejszych radioodtwarzaczy 2DIN z dotykowym ekranem na rynku. Oferuje niemal wszystko, czego moglibyśmy od niego wymagać. Na 6-calowym wyświetlaczu Clear Type możemy wybrać źródło muzyki spośród płyty CD, DVD, urządzenia USB, czy iPhone. Poza tym możemy też strumieniować utwory ze smartfona, za pośrednictwem łączności Bluetooth. Ta funkcja daje również możliwość wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym. Moc wyjściowa tego urządzenia to 50 W, a spośród przydatnych złączy znajdziemy 3xRCA, USB, kostkę ISO, AUX i minijack 3,5 mm. Sprawdź cenę.

Blow AVH-9880

Foto: Auto Świat

Jedną z niskobudżetowych propozycji naszego zestawienia jest radioodtwarzacz marki Blow. Odtworzy on dla nas muzykę z karty SD, urządzenia USB (np. pendrive) oraz za pośrednictwem sieci bezprzewodowej Bluetooth. Sporą zaletą tego systemu multimedialnego jest zamontowany odbiornik GPS, dzięki któremu kupując radio, otrzymujemy jednocześnie nawigację samochodową. W zestawie znajdziemy też pilot do obsługi radia na odległość. Moc wyjściowa tego urządzenia to 50W x 4. Przez dodatkowe wejście możemy do niego podłączyć także kamerę cofania. Sprawdź cenę.

Kenwood DMX-110BT

Foto: Auto Świat

Dobrym i relatywnie tanim wyborem będzie radioodtwarzacz Kenwood z 6,8-calowym wyświetlaczem. Jest to sprzęt renomowanej firmy, więc nie powinniśmy napotkać niemiłych niespodzianek, jak na przykład pogorszenie się jakości odtwarzanego w głośnikach dźwięku. Na tle konkurencji nie wyróżnia się niczym szczególnym. Oferuje klasyczne dla tego sprzętu funkcjonalności. Znajdziemy tu również wejście USB, łączność Bluetooth do parowania ze smartfonem i do rozmów głosowych, wyjścia 3 x RCA do podłączenia dodatkowych wzmacniaczy i subwooferów oraz możliwość dokupienia kamery cofania. Moc wyjściowa urządzenia to 4 x 50 W. Sprawdź cenę.

Vordon HT-852BT

Foto: Auto Świat

W tym zestawieniu to już ostatni model radia 2DIN z niższej półki cenowej. Sam producent zapewnia, że jest to centrum multimediów w samochodzie. Funkcja Bluetooth daje nam możliwość przesyłania muzyki oraz prowadzenia rozmów, podobnie jak przez zestaw głośnomówiący. Do zestawu jest nawet dołączony mikrofon zewnętrzny, do zamontowania w dowolnym miejscu. Bardzo interesującą funkcją jest MirrorLink, czyli przesyłanie obrazu ze smartfona wprost na ekran radioodtwarzacza. Możemy w ten sposób strumieniować film, czy zdjęcia. Na 7-calowym ekranie możemy również wyświetlać obraz z opcjonalnej kamery cofania. W zestawie znajdziemy ramkę maskującą, kable montażowe, mikrofon i pilot zdalnego sterowania. Sprawdź cenę.

JVC KW-V620BTE

Foto: Auto Świat

Za radio JVC będziemy musieli zapłacić około 2 tysięcy złotych. To sporo, ale za ceną idzie też wysoka jakość. Ten model ma 6,8-calowy ekran dotykowy i bardzo intuicyjny interfejs graficzny. Odtworzy wszystkie najpopularniejsze rodzaje plików, takie jak MP3, WMA, AAC, MPEG1, MPEG2, DIVX, czy AVI, JPEG, PNG. Technologia Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z urządzeń mobilnych i prowadzenie rozmów telefonicznych. Z łatwością podłączymy źródło muzyki również poprzez USB, AUX, a nawet HDMI. Esteci docenią wielokolorowe podświetlenie przycisków z płynną, automatyczną zmianą. Do radia możemy podłączyć opcjonalną kamerę cofania oraz dodatkowy wzmacniacz i subwoofer. Sprawdź cenę.

Pioneer SPH-DA230DAB

Foto: Auto Świat

Na koniec prezentujemy najdroższy model w tym zestawieniu. Obecnie kosztuje on około 2300 złotych. Co otrzymamy w zamian? Bardzo dobrej jakości sprzęt grający 2 DIN do samochodu. Na dotykowym ekranie możemy wybierać spośród licznych źródeł muzyki i rodzajów plików. Co ciekawe, po podłączeniu smartfona przez USB lub Bluetooth będziemy mogli przeglądać listy odtwarzania i albumy wprost ze Spotify. To nie jedyna aplikacja, z którą współpracuje Pioneer. Jest też Waze z nawigacją GPS, dzięki której mamy dostęp do aktualnych map i informacji o ruchu drogowym. Radia możemy słuchać w jakości cyfrowej, dzięki obsłudze standardu DAB+. 13-pasmowy korektor dźwięku daje nam pełną swobodę dostosowania brzmienia do własnych preferencji. Sprawdź cenę.