Na Autodromie Słomczyn rusza nowy cykl imprez typu rally sprint dla kierowców bez licencji wyścigowej i rajdowej. Organizatorzy będą przygotowywać różne próby czasowe, na których zawodnicy będą walczyć o trofea. Pomiar czasu będzie realizowany za pomocą fotokomórek.

21 stycznia odbędzie się pierwsza imprza. Odcinek specjalny będzie wykorzystywał najdłuższą konfigurację toru oraz fragment parku maszyn. Jeśli dopisze pogoda będą panowały warunki zimowe, ale nawet w przypadku odwilży nawierzchnia toru będzie równa i bezpieczna dla uczestników oraz pojazdów. Zawody przewidują aż 6 przejazdów z pomiarem czasu.

Zawody zostaną podzielone na pięć klas wg pojemności skokowej. Osobna klasyfikacja zostanie stworzona dla zawodników z licencjami. Będzie nazywać się „gość” i nie będzie wliczana w klasyfikację generalną imprezy. Wyniki będzie można śledzić na żywo w internecie.

Udział w imprezie może wziąć każdy posiadacz zarejestrowanego i ubezpieczonego pojazdu. Wystarczy tylko kask i wola walki. Pilot nie jest obowiązkowy. Zgłoszenia przyjmowane będą drogą elektroniczną na stronie Automobilklubu Rzemieślnik oraz stronie Autodromu Słomczyn. Wysokość wpisowego wynosi 200 zł. Dla członków AK Rzemieślnik 150 zł. Formularz zgłoszeniowy:

http://www.ak-rzemieslnik.pl/formularz,64,Time_Attack__21_stycznia_2017.html

Automobilklub Rzemieślnik i Top Garage zapraszają do rywalizacji. Rallysprinty to nie tylko sportowa atmosfera, ale także miejsce na podnoszenie umiejętności za kółkiem. Przyjemne z pożytecznym.

Więcej informacji i regulamin na stronach:

www.ak-rzemieslnik.pl i www.autodromslomczyn.pl