Ogumienie Presa jest propozycją dla kierowców ceniących komfort cichych podróży i bezpieczeństwo jazdy w przystępnej cenie. „Ogumienie segmentu ekonomicznego wybiera ponad 40% polskich kierowców, optymalizując domowy budżet. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom wprowadzamy nową markę, oferującą bardzo dobrą jakość w atrakcyjnej cenie.

Dzięki stale udoskonalanym procesom produkcji, opony Presa gwarantują komfortową i w pełni bezpieczną jazdę” – mówi Artur Posłuszny z firmy ITR CEE. Produkowane w Tajlandii i na Tajwanie opony marki Presa zdobyły już popularność w USA, Australii oraz w wielu krajach europejskich i azjatyckich. Opony Presa produkowane są przez giganta z pierwszej dziesiątki największych koncernów oponiarskich na świecie – tajwański koncern Maxxis.

Debiutujący tej wiosny w Polsce model całorocznej opony Presa PWA charakteryzują zrównoważone i zoptymalizowane parametry. Opona spełnia wszystkie wymagania dla ogumienia całorocznego i zimowego, co potwierdza oznaczenie M+S oraz symbol alpejski – 3PMSF. Dzięki temu kierowca może być pewien, że z oponą Presa PWA jest przygotowany na każde warunki pogodowe, a ogumienie sprawdzi się zarówno na suchej jaki i mokrej nawierzchni. Bezpieczeństwo i przyczepność na śniegu zapewniają lamele 3D, a także konstrukcja bieżnika odpowiedzialna za optymalną trakcję i balans między przyczepnością, a niskimi oporami toczenia.

Opona jest wyjątkowo trwała, co przekłada się na dłuższy przebieg. Zastosowane rozwiązania, takie jak bezzłączeniowa powłoka nylonowa, podwójne stalowe opasanie czy wzmocniona konstrukcja osnowy zpewniają stabilność i precyzję jazdy także przy dużych prędkościach. Twarda mieszanka w stopce opony zwiększa sterowalność na zakrętach i dynamiczne przyspieszanie, a zastosowanie specjalnej mieszanki krzemionki przekłada się na oszczędność paliwa. W porównaniu do innych modeli w tej samej klasie, Presa PWA jest oponą energooszczędną o niskim zużyciu paliwa.

Model PWA wyróżnia także niski poziom hałasu generowanego w trakcie jazdy. Dzięki zastosowaniu przez producenta zaawansowanej technologii TNR (Tyre Noise Reduction), Presa PWA jest jednym z najcichszych modeli opon całorocznych na rynku. Blisko 100% oferowanych rozmiarów generuje hałas na poziomie jedynie 70 dB, co gwarantuje cichą, komfortową i przyjemną jazdę.

„Presa to dobry wybór dla kierowców wymagających od opon dobrych parametrów i odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Jednocześnie ich cena jest zdecydowanie niższa niż w przypadku marek z segmentu premium, co czyni je dostępnymi dla każdego” – ocenia Artur Posłuszny.

Model dostępny w rozmiarach od 155/80 R13 83T do 225/45 R17 94V XL.