Sprzedaż nowego Renault Master rozpocznie się w kwietniu 2010 roku.

Projektanci i konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, by stworzyć samochód spełniający możliwie wszystkie oczekiwania klientów. Mamy tu więc nowoczesny i świeży design nadwozia, inny niż to, co widzieliśmy do tej pory w klasie dużych aut dostawczych, bardzo dobre własności przewozowe, tj. dużą przestrzeń bagażową i sporą ładowność, a także kokpit, któremu bliżej do samochodu osobowego niż użytkowego. Producent zastosował we wnętrzu wiele praktycznych schowków i uchwytów.

Renault utrzymuje, iż nowy Master będzie bardziej oszczędny od obecnego modelu, a średnie spalanie gamy francuskich dostawczaków będzie niższe o 1 l/100 km. Przednionapędowe odmiany Mastera będą zużywać średnio nawet 7,1 l/100 km, przy emisji CO2 na poziomie 187 g/km. Ponadto koszty serwisowe mają być niższe średnio o 40 proc. w stosunku do aktualnej gamy modeli.

Z kolei wersje tylnonapędowe, opracowane od początku do końca przez Renault, mają wzmocnioną konstrukcję, która zapewnia lepsze właściwości jezdne i ładunkowe. Paleta modeli została powiększona o odmiany przedłużone (model oznaczony L4 może przewieźć nawet do 17 m3 ładunku) i o większej ładowności (modele z podwójnymi tylnymi kołami, o ładowności 3,5 oraz 4,5 tony), a także dające szerokie możliwości konwersji w różnego rodzaju odmiany użytkowe.

OnetBiznes poleca:

Do napędu nowego Renault Master posłuży nowy silnik dCi o pojemności 2,3 litra, zbudowany z myślą o pojazdach użytkowych. Jednostka dostępna będzie z mocą 100, 125 oraz 150 KM zarówno dla modeli z napędem na przód, jak i na tył.

Zumi: salony i serwisy Renault

Nowy Renault Master będzie powstawać we francuskiej fabryce Batilly.