Od wielu miesięcy w okolicach czeskich Kvasin i Mlada Boleslav testowane są mniej lub bardziej zamaskowane samochody. Wśród nich jest nowa generacja Skody Yeti oraz zupełnie nowy, większy SUV, który od 2016 r. będzie produkowany w Kvasinach dla Skody i Seata.

Obaj producenci wciąż nie potwierdzili ostatecznych nazw swoich nowych modeli. Co prawda SEAT testowany jest z nalepką Polaris, a Skoda, która do niedawna określana była jako Snowman, w ostatnich dniach otrzymała nazwę Kodiaq.

Jak wiadomo, Skoda nazwę Kodiaq pół roku temu zarejestrowała w czeskim urzędzie patentowym, co z dużym prawdopodobieństwem umożliwia jej użycie w przygotowywanym do produkcji modelu.

Wiemy już, że produkcyjny SEAT będzie miał premierę podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. Tam też z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy wersję przedprodukcyjną nowego SUV-a Skody.

Natomiast oficjalna premiera Skody Kodiaq zaplanowana została na międzynarodowy salon samochodowy w Paryżu, który odbędzie się w dniach od 1 do 16 października 2016 r.