Akcja "Taksówka z fotelikiem" trwa obecnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Dołączenie Gdańska do akcji było możliwe dzięki decyzji rady miasta, która zmieniła uchwałę uniemożliwiającą taksówkarzom przewożenie dodatkowego sprzętu w bagażnikach taksówek.

Od wiosny 2008 roku taksówki z fotelikami dla dzieci można już zamawiać w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Prowadzą ją niektóre korporacje taksówkowe, jak np. MPT w Warszawie, Radio Taxi 919 w Krakowie czy Hallo Taxi w Gdańsku. Na swoją kolej czekają inne miasta. W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie w Olsztynie.

W ramach programu przekazano korporacjom taksówkowym już blisko 300 fotelików, a także kołyski i podstawki służące przewożeniu dzieci od pół roku do 12 lat. Taksówkę z fotelikiem trzeba zamawiać z ok. 30 minutowym wyprzedzeniem. Dzwoniąc należy podać wzrost i wagę dziecka, aby dyspozytor mógł przekazać zlecenie kierowcy, wożącemu odpowiedni dla malucha fotelik. Kierowcy zostali przeszkoleni z zakresu ich prawidłowego montowania i stosowania. Zamówienie taksówki z fotelikiem nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Informacje na temat przedsięwzięcia zamieszczone są na siatkach oraz naklejkach umieszczonych na taksówkach i na stronach internetowych organizatorów akcji, do których należą też Przemysłowy Instytut Motoryzacji "PIMOT" oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zgodnie z prawem w prywatnych autach, dzieci do lat 12, nie przekraczające 150 cm wzrostu, powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka. Brak fotelika karany jest przez policję mandatem i odebraniem 3 punktów karnych. Z tego obowiązku zwolnione są taksówki.

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest ubezpieczyciel komunikacyjny Liberty Direct.