Nadwozie/jakość

Limuzyna Chevroleta ma klasyczne, trzybryłowe nadwozie z długim przodem i mocno pochyloną szybą nadającą sylwetce lekkość. Duży rozstaw osi i wymiary zewnętrze sprawiają, że wnętrze oferuje doskonałą przestronność.

Przednie fotele są wygodne, a kierowca ma elektryczną regulację w kilku płaszczyznach. Brakuje im jednak zupełnie trzymania bocznego. Na tylnej kanapie trójka dorosłych pasażerów będzie czuć się swobodnie.

Jakość materiałów oraz poziom wykończenia i wyposażenia nie budzą zastrzeżeń. Skórzana tapicerka i drewniane elementy w kokpicie dodają elegancji. Mankamentem ograniczającym wykorzystanie przestrzeni ładunkowej są wnikające do wnętrza zawiasy klapy bagażnika.

Układ napędowy/osiągi

Benzynowy silnik Evandy to konstrukcja australijskiego Holdena. Cechuje się przyzwoitą kulturą pracy, ale lubi wysokie obroty i tylko wtedy potrafi przekształcić auto w szybką limuzynę.

131 KM umożliwia przyspieszanie do 100 km/h w niespełna 10 s i osiąganie prędkości 200 km/h. Dynamiczna jazda wiąże się ze zwiększonym apetytem na paliwo, który często sięga nawet 13 l/100 km.

Przenosząca napęd na przednią oś pięciobiegowa skrzynia manualna nie zachwyca precyzją pracy i ma długie przełożenia odpowiednie raczej do spokojnej jazdy.

Układ jezdny/komfort

Charakterystykę zawieszenia można określić jako umiarkowanie twardą. Na nierównościach poprzecznych auto lubi podskakiwać, za to na równej nawierzchni prowadzi się dość pewnie i komfortowo.

Podczas szybkiego pokonywania zakrętów pojawiają się tendencję do nadsterowności. Układ kierowniczy ze zmienną siłą wspomagania ułatwia manewrowanie, a zaletą jest niewielka - 10,4 m - średnica zawracania.

Koszty/bezpieczeństwo

W klasie średniej to obecnie jedna z najtańszych propozycji z tak bogatym wyposażeniem seryjnym wpływającym na komfort. Brak ESP i kurtyn obniża ocenę za bezpieczeństwo.