Dzięki Wam Lancia Ypsilon, zebrała największą ilość głosów w kategorii Samochód do miasta oraz zdobyła największą ilość głosów w naszym plebiscycie. Otrzymuje zatem tytuł The Best Car 2011.

Produkowana w polskich zakładach Fiat Auto Poland w Tychach Lancia Ypsilon otrzymała od Was 14,11 proc. wszystkich głosów wyprzedzając między innymi Audi A6 (9,59 proc. całości), Mercedesa klasy E (7,48 proc. całości) oraz Citroena DS3 (5,61 proc. całości).

Zdobyła także tytuł najlepszego "Samochodu do miasta" (51 proc. głosów z danej kategorii) wyprzedzając pozostałe modele z tej kategorii: Toyota Yaris (19 proc.); Ford Fiesta (10 proc.); Mazda2 (8 proc.); Suzuki Swift (7 proc.); Chevrolet Aveo (6 proc.)

Lancia to marka o luksusowym charakterze i w takim też duchu zaprojektowany został model Ypsilon. Szlachetne, ale i atrakcyjne zarazem rysy widać zarówno w stylizacji nadwozia, jak i w kabinie. A ta z kolei jest zaskakująco przestronna, jak na auto o długości 3,84 m. Bagażnik tego miejskiego samochodu pomieści 217 litrów, co wystarczy do przewiezienia większych zakupów.

Do napędu Lancii Ypsilon służy m.in. nowoczesny silnik TwinAir o pojemności 0,9 litra, którym pracują zaledwie dwa cylindry. Motor ten dysponuje mocą 85 KM. Poza tym w ofercie znajduje się 1,2-litrowa jednostka benzynowa o mocy 69 KM oraz 1,3-litrowy diesel Multijet o mocy 95 KM.

Warto wiedzieć:

W seryjnym wyposażeniu najtańszej wersji znajdziemy m.in. ABS, kurtyny powietrzne, centralny zamek czy elektryczne sterowanie szyb przednich. Dopłacić musimy już jednak za klimatyzację, ESP, boczne poduszki czy radioodtwarzacz. Ciekawym rozwiązaniem jest system Magic Parking, który wykryje odpowiednie do zaparkowania miejsce i sam będzie kręcił kierownicą, podczas gdy kierowca musi jedynie wciskać gaz przy parkowaniu równoległym.

Więcej na www.bestcar.onet.pl