Każdy z modeli został zmodernizowany według filozofii własnej marki. Otrzymały one nowy design i mocniejszy silnik. Napędzane są one najnowszej generacji trzycylindrowym silnikiem Toyoty 1.0 VVTi i mocy 72 KM przy 6 000 obr./min. oraz maksymalnym momentem obrotowym 93 Nm przy 4 400 obr./min. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 13,8 s (o 0,4 s szybciej od poprzednika) i rozpędza się do 160 km/h. Nowy silnik wyróżnia się lepszą charakterystyką momentu obrotowego, którego wysokie wartości są dostępne przy niższych obrotach. Spełnia on wymagania normy Euro 6.2.

Nowa Toyota Aygo dostępna będzie od 36 900 zł. W tej cenie oferowane jest bogate wyposażenie obejmujące m.in. w światła do jazdy dziennej i tylne światła pozycyjne LED oraz system audio z wyświetlaczem. Bardziej luksusowa wersja x-play kosztuje od 42 900 zł, a edycje specjalne Prime x-cite oraz Prime x-treme są dostępne od 52 500 zł.

Nowych barw nadwozia doczekał się Citroën C1, który będzie dostępny w 32 różnych barwnych wariantach. Do oferty trafiły dwie nowe wersje C1 Urban Ride i Elle. W pierwszej mamy do wyboru pięć barw nadwozia oraz różne kombinacje wnętrza i 7-calowy tablet dotykowy z praktycznymi funkcjami. Wersja Elle adresowana jest dla płci pięknej. Ma szary dach oraz do wyboru biały lub czarny kolor nadwozia. We wnętrzu znajdziemy różne elementy identyfikujące ten pojazd z magazynem Elle.

Trzeci z produkowanych w Kolinie modeli, to Peugeot 108. Nabywca ma do wyboru sześć nowych barw nadwozia oraz nowe barwy wnętrza. Obok klasycznej wersji oferowana jest także wersja TOP! Collection z otwieranym dachem.

W 2018 roku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) zamierza wyprodukować 200 tys. aut, a więc więcej niż w poprzednim roku. To wciąż daleko do rekordowego wyniku 330 tys. egz., który kolińska fabryka osiągnęła w 2009 roku.

Zmodernizowane trojaczki – Toyota Aygo, Peugeot 108 i Citroën C1 będą dostępne u polskich dilerów już w czerwcu 2018 r.