• Projekt Re-Factory przewiduje odnawianie używanych samochodów, a w 2024 r. w Warszawie zostanie uruchomiony pierwszy zakład zajmujący się tą działalnością
  • W ramach marki Renew w sieci dilerskiej Grupy Renault będą sprzedawane sprawdzone samochody używane wszystkich marek
  • Używane pojazdy oferowane w programie Renew będą podzielone na cztery kategorie: Renewgold, Renewstart, Renewelectric i Renewpro

Sprawdzonymi samochodami używanymi, szczególnie niezbyt wiekowymi, interesują się zarówno kierowcy, jak i sieci dilerskie. Pierwsi liczą na zakup pojazdu po niewygórowanej cenie i nadal w dobrej kondycji, a drudzy spodziewają się atrakcyjnego zarobku. Nie dziwi zatem, że autoryzowani dilerzy poszczególnych marek mają bogatą ofertę używanych samochodów sprzedawanych w ramach różnego rodzaju programów, w których samochody są sprawdzone i często oferowane z gwarancją.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jednak Renault idzie o krok dalej, bo nie tylko oferuje używane samochody, lecz także odnawia je. Pisaliśmy już o programie Re-Factory funkcjonującym w kilku państwach zachodniej Europy. Teraz trafił on także do Polski, a sprawdzone używane samochody Renault będzie można kupić w ramach marki Renew.

Re-Factory – odnowione samochody używane

W 2024 r. Renault uruchomi w Polsce projekt Re-Factory, który wprawdzie nie jet nowością w Europie, ale u nas pierwszy raz będzie realizowany z siecią dilerską. To usługa odnowienia u dilera samochodów używanych marki Renault przez przeszkolonych pracowników.

Będą to samochody, które po renowacji obejmującej karoserię, mechanikę i wnętrze, przeprowadzonej przez autoryzowany serwis, zostaną przygotowane do odsprzedaży. Pojazdy będą objęte gwarancją.

Pierwszy zakład zostanie uruchomiony w Warszawie, ale istnieje możliwość rozszerzenia projektu na inne miasta. Renault zakłada, że początkowo odnawianych będzie ok. 150-200 samochodów miesięcznie.

Renault – marka Renew

Grupa Renault w 2024 r. wprowadza na polski rynek markę Renew. To program dedykowany certyfikowanym samochodom używanym wszystkich marek, bez ograniczenia typu napędu.

Sieć sprzedaży obejmie 45 partnerów w Polsce, uruchomiona zostanie dedykowana strona internetowa, a w programie już dzisiaj oferowanych ponad 1750 samochodów używanych. Pod marką Renew Renault będzie sprzedawało sprawdzone samochody używane, które przed wprowadzeniem do oferty zostaną sprawdzone w około 159 punktach.

Refactory Foto: Renault / Renault
Refactory

Samochody wystawione w ramach marki Renew będą objęte gwarancją na 12 lub 24 miesiące. Ponadto każdy z takich sprzedanych pojazdów będzie podlegał bezpłatnej kontroli, która będzie wykonywana po roku od zakupu.

Klienci będą mieli możliwość skorzystania z oferty finansowania – dotyczy to zarówno klientów indywidualnych, jak i zakupu na firmę. Korzystanie z usług marki Renew wiąże się także z korzyściami w postaci Assistance (pomoc drogowa 24/7 dni), propozycją odkupu poprzedniego pojazdu od właściciela oraz jazdą próbną.

Renew – kategorie sprzedawanych samochodów

  • Renewgold – do 5 lat i przebieg do 80 tys. km.
  • Renewstart – do 10 lat i przebieg do 200 tys. km.
  • Renewelectric – do 8 lat i przebieg do 160 tys. km.
  • Renewpro – do 10 lat i przebieg do 200 tys. km.