Okazją do świętowania w Kvasinach było wyprodukowanie 11 maja 2016 r. 100 tys. egzemplarza Skody Superb trzeciej generacji.

- Produkcja tego najnowocześniejszego w naszej ofercie modelu jest potwierdzeniem naszych możliwości, co uznać należy za duży sukces załogi i fabryki w Kvasinach. - powiedział Michael Oeljeklaus, członek zarządu Skoda Auto, odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Nowa Skoda Superb produkowana jest od marca 2015 r. i oceniana jest jako jeden z najatrakcyjniejszych modeli w swojej klasie. Niekwestionowane atuty, to nowoczesny design, zaawansowane technologie, bogate wyposażenie oraz jednostki napędowe spełniające wymagania normy Euro 6, które są mocniejsze niż w przeszłości oraz o 30 proc. oszczędniejsze.

Od 2001 roku Skoda Superb stanowi ważny element oferty producenta. Jednocześnie nawiązuje do tradycji dużych reprezentacyjnych limuzyn marki Laurin&Klement i Skoda. Warto wspomnieć o modelu Laurin&Klement FF, który w 1907 roku był pierwszym autem osobowym w Europie z ośmiocylindrowym silnikiem. W latach dwudziestych minionego stulecia produkowana była Skoda Hispano-Suiza - reprezentacyjne auto, z którego korzystał Tomas Masaryk, ówczesny prezydent Czechoslowacji. Na początku lat trzydziestych XX wieku produkowana była Skoda 860 z ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym, a w 1934 r. do produkcji trafił kolejny reprezentacyjny model – Skoda 640 Superb.

Dopiero 67 lat później Skoda powróciła do produkcji reprezentacyjnych modeli, które w nawiązaniu do wielkiej tradycji ponownie otrzymały nazwę Superb. Dotychczas wyprodukowano łącznie ponad 850 tys. egzemplarzy wszystkich trzech generacji. Wprowadzenie do produkcji trzeciej generacji wymagało wielu inwestycji. Do 2018 roku w Kvasinach powstanie 2 tys. nowych miejsc pracy, a produkcja wzrośnie do 280 tys. aut rocznie.