Jak udało się ustalić ukraińskiej policji, we wtorek wieczorem prowadzący samochód marki Infiniti 16-latek nie zatrzymał się na czerwonym świetle i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie w centrum Charkowa. Młody kierowca zderzył się wtedy z innym samochodem.

Dalsza część tekstu znajduje się pod materiałem wideo:

W efekcie silnego uderzenia zginął 58-letni kierowca Chevroleta. Poszkodowani zostali także pasażerowie nastolatka, dwóch 19-latków i 16-latka. Cała trójka doznała poważnych obrażeń i trafiła do szpitala.

Czytaj także: Pijany kierowca z zakazem prowadzenia pojazdów uszkodził 10 aut

Jedna z ukraińskich telewizji pokazała nagrania z telefonów komórkowych świadków dramatycznego wypadku, na których widać, że próbują oni pomagać poszkodowanym.

16-letni Ukrainiec również znalazł się szpitalu, ale po przeprowadzeniu badań został zwolniony do domu. Jednak szybko został zatrzymany przez policję, a już w czwartek sąd podjął decyzję o umieszczeniu pirata drogowego w areszcie.

Z kolei niedługo przed wypadkiem jedna pasażerka szalonego kierowcy nagrała krótki filmik. Słychać na nim, jak prowadzący samochód chłopak przechwala się, że jego luksusowe Infiniti może rozwinąć prędkość 200 km na godz.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Czytaj także: Z kijem w bagażniku, paskiem z pończochy i bagażem na dachu. Przygody z jazdy Fiatem 126p

To nie pierwszy wybryk za kierownicą młodego Ukraińca. 16-latek już wcześniej łamał przepisy drogowe i we wrześniu został nawet zatrzymany przez policję za przekroczenie prędkości.

Miał on też w przeszłości mieć inne problemy z prawem. Lokalne media informowały, że dwa lata temu w jednym z supermarketów postrzelił z pistoletu pneumatycznego kobietę i jej syna. Doszło do tego, kiedy matka stanęła w obronie córki, którą chłopak miał zaczepiać. Został wtedy skazany jedynie na dwa lata w zawieszeniu.

Na różnych portalach pojawiły się także fragmenty korespondencji, w której 16-latek miał twierdzić w rozmowie ze znajomymi, że "prawo jazdy nie jest potrzebne, bo za 100-200 dolarów można wszystko załatwić".

Ładowanie formularza...