Drugie miejsce zajął trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto) tracąc do zwycięzcy 26,1 sekundy, a trzecie lider klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb (Fiesta R5) ze stratą 27,1 sekundy.

Habaj triumfował na czterech z dziewięciu rozegranych odcinków specjalnych, dodatkowe 3 punkty do klasyfikacji mistrzostw Polski zdobył za wygranie w Jeleniej Górze ostatniego odcinka Power Stage (6,3 km)

Na 6. odcinku specjalnym Lubomierz 2 (12,4 km), który wygrał Habaj, groźny wypadek miał Radosław Typa z pilotem Danielem Siatkowskim (Peugeot 208). Ich samochód wypadł z drogi i zapalił się. Zawodnicy, którzy ulegli poparzeniom, zostali przewiezieni do szpitala. Według pierwszych, nieoficjalnych informacji, ich stan nie jest poważny.

Liderem mistrzostw Polski pozostał Grzyb z dorobkiem 43 pkt, na drugie miejsce awansował Habaj - 32 pkt, a trzeci jest Tomasz Kuchar - 30 pkt.