Akcja ma na celu zachowanie uczciwiej konkurencji w cyklu RSMP 2012. Dotychczas zdarzało się, że niektórzy zawodnicy nieleganie zapoznawali się z odcinkami specjalnymi rajdu przed oficjalnym terminem. Popularna polska załoga Tomek Kuchar i Daniel Dymurski mówią temu procederowi STOP!

Oświadczenie poparło wiele firm oraz osób prywatnych, które chętnie dorzucą „parę groszy” za przyłapanie zawodników-oszustów. Dzięki współpracy kwota za przyłapanie któregoś z zawodników z priorytetem PZM na rok 2012 za nielegalne zapoznanie z trasą przed którąkolwiek rundą wynosi 50 000 zł! Taka dokumentacja musi zawierać na tyle wiarygodne i niepodważalne dowody, że będzie ona skutkowała ukaraniem przez Zespół Sędziów Sportowych i / lub przez GKSS ukaraniem danego zawodnika / zespołu.

Tomek Kuchar: „Jest nam niezmiernie miło poinformować, że po naszej deklaracji dotyczącej nagrody finansowej za złapanie nieuczciwych zawodników (zapoznających się nielegalnie z trasą) otrzymaliśmy wiele pochlebnych telefonów i maili od osób oraz firm, które chciałyby się dołączyć do naszej akcji, zwiększając tym samym wysokość nagrody do astronomicznej kwoty 50.000 PLN. Liczymy, że zmobilizuje to chętnych do „polowania” na oszustów”.