Auto zostało opracowane przez Acura Design Studio z Kalifornii, by zaprezentować przyszły język stylistyczny marki, który będzie mieć wpływ na jej nowe modele.

Acura Precision Concept robi wrażenie. Samochód, mierzący 5182 mm długości, 2134 mm szerokości i 1321 mm wysokości, zwraca na siebie uwagę muskularną sylwetką. Patrząc na linię boczną można zauważyć, że jest to sedan, ale przez wielu samochód będzie określany raczej jako czterodrzwiowe coupe. Wrażenie robią ciekawy kształt grilla, nazwany Diamond Pentagon, wąskie reflektory w technologii LED oraz aż 22-calowe obręcze kół, które szczelnie wypełniają nadkola. Interesująco prezentuje się także tylna część pojazdu.

Jeśli jesteście zachwyceni tym modelem, to należy pamiętać, że Acura Precision to tylko koncept. Ciekawe ile z tej stylistyki trafi do seryjnych modeli amerykańskiej marki należącej do Hondy. Projekt wnętrza to już totalny odjazd – wygląda jak ze statku kosmicznego. Acurę Precision można dokładniej obejrzeć na poniższym wideo.