Kampania naprawcza będzie dotyczyć samochodów: Skoda Kodiaq (typ: NS), Audi A8 (typ F8) i Q7/Q8 (typ 4L), Mercedes, Typ: 205 (Klasa C), 213 (Klasa E) i 257 (Klasa CLS) oraz Seat Ibiza (typ: KJ1) i Arona (typ: LI7). W Kodiaqach wyprodukowanych w Czechach między 20 a 22 grudnia 2018 roku, w których istnieje ryzyko nie zamontowania jednej lub więcej nakrętek mocujących pojedynczy fotel w drugim rzędzie siedzeń. Może to doprowadzić w określonych sytuacjach do obluzowania fotela i obrażeń pasażera. Na polskim rynku akcja obejmie 34 samochody.

Z kolei w 18 egzemplarzach Audi A8 (typ F8) i Q7/Q8 (typ 4L) wyprodukowanych między listopadem a grudniem 2018 roku może być obniżona wytrzymałość określonych elementów koła, w efekcie czego może dojść do pęknięcia elementu, a następnie zetknięcia się koła z nadkolem, co może doprowadzić do wypadku.

W Mercedesach Typ: 205 (Klasa C), 213 (Klasa E) i 257 (Klasa CLS) z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym mogło dojść do zamiany śruby mocujące przewodu powrotnego oleju turbosprężarki oraz przewodu odpowietrzającego skrzyni korbowej, w efekcie czego może dochodzić do wycieku oleju na przewodzie powrotnym oleju turbosprężarki, a to może skutkować pożarem. Akcja naprawcza dotyczy w tym przypadku 10 samochodów.

Natomiast aż w 3806 Seatach Ibiza (typ: KJ1) i Arona (typ: LI7) wyprodukowanych w Hiszpanii między 31 października 2016 roku a 06 listopada 2018 roku, wyposażonych w tylne hamulce bębnowe, może dojść do utraty wstępnego napięcia linek hamulcowych, a w konsekwencji poluzowania nakrętki regulacyjnej dźwigni hamulca ręcznego.

We wszystkich opisywanych przypadkach właściciele zostaną poinformowani o prowadzonych kampaniach i konieczności odwiedzenia Autoryzowanych Stacji Obsługi w celu kontroli danych elementów i ich ewentualnej naprawy.