Na rynku jest już ponad 750 tys. aut wyposażonych w układ iDrive 7. generacji, więc aby ich właściciele nie poczuli się rozczarowani, że nie mają dostępu do wszystkich nowych funkcji dostępnych w serii 5 po liftingu (LCI), BMW wprowadza darmową i bezprzewodową aktualizację oprogramowania.

Od 19 października update dostępny był na rynku niemieckim, z czasem pojawi się on na całym świecie. Jak wynika z komunikatu prasowego, przygotowanego przez producenta z Monachium, klienci zostaną poinformowani o dostępności aktualizacji komunikatem w samochodzie i w aplikacji BMW na smartfonie. Oprogramowanie będzie można pobrać z internetu i zainstalować w samochodzie.

Wśród najważniejszych nowości warto wymienić m.in. bezprzewodowa łączność Android Auto, nowa wersja aplikacji BMW Maps oraz aplikacja Connected Parking, ułatwiająca wyszukiwanie miejsc parkingowych w miejscu docelowym. Program nie tylko wskazuje kierowcy miejsca parkingowe, ale również – na podstawie dostępnych danych floty – oblicza prawdopodobieństwo dostępności miejsc. Usługa bierze teraz pod uwagę również rozmiary pojazdu, porównując je z sytuacją parkingową u celu. Ciekawostka, choć na razie średnio przydatna w Polsce, to funckja eDrive Zones (dostępna dla hybryd plug-in): gdy auto zorientuje się, że wjechało do strefy niskoemisyjnej, samoczynnie przełączy się w tryb jazdy na prądzie. I będzie wykorzystywało ten typ napędu tak długo, jak wystarczy energii w bateriach.

BMW przypomina też, że pojazdy z Operating System 7 produkowane od lipca 2020 roku są już wyposażone w najnowszą wersję z dodatkowymi funkcjami. Klienci mogą sprawdzać wersję oprogramowania w ustawieniach pojazdu w zakładce „Zdalna aktualizacja oprogramowania” i wyszukiwać dostępne aktualizacje. Zdalna aktualizacja oprogramowania jest już dostępna dla ponad 20 modeli BMW, a tym samym dla prawie całej floty BMW.