Android Auto pojawił się w Polsce. Google do naszego kraju wprowadził aplikację, której pojawienia się wielu z nas nawet nie zauważyło, bo już wcześniej z niej korzystaliśmy, tyle że nieoficjalnie.

Androida Auto, czyli mechanizmu pozwalającego na wygodne i bezpieczne korzystanie z niektórych aplikacji mobilnych w samochodzie, można było bowiem używać z poziomu smartfonów z Androidem w wersji 10, w których Android Auto był już wbudowany. Posiadacze smartfonów z nieco starszymi wersjami systemu także mogli z niego korzystać, ale najpierw musieli go doinstalować za pomocą pakietu APK. Było to nieco kłopotliwe, ale całkowicie wykonalne.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Teraz jednak z Android Auto można korzystać już całkowicie oficjalnie. Google po roku w końcu wprowadziło go do swojego polskiego sklepu. Cała witryna go dotycząca jest już po polsku i pojawiła się informacja, że Polska jest jednym z oficjalnie obsługiwanych przez niego rynków. Oznacza to, że już bez zbędnych komplikacji Android Auto można swobodnie pobierać, a aplikacja czy też tryb samochodowy, jak można go również nazwać, zyskała wsparcie techniczne.

Ładowanie formularza...