18 lutego londyński dom aukcyjny „Christie's” wystawi na sprzedaż samochód Aston Martin DB10, Ten wyjątkowy model został stworzony wyłącznie dla filmu „Spectre” - najnowszej, 24 części przygód o Bondzie.

DB10 nigdy nie trafił i nie trafi do sprzedaży, więc będzie to jedyna okazja, żeby pozyskać go do prywatnej kolekcji. Aston Martin wyprodukował na potrzeby produkcji w sumie 10 sztuk DB10. Pod młotek trafi niezmodyfikowany egzemplarz, który był przeznaczony na cele promocyjne.

Samochód ma pod maską benzynowy silnik V8 o pojemności 4,8 litra, który współpracuje z ręczną skrzynią biegów. Nie mamy informacji ile trwa sprint do pierwszej „setki”, ale wiemy, że dwudrzwiowe coupe może rozpędzić się do ok. 300 km/h.

Nadwozie w całości wykonano z włókna węgłowego, więc samochód jest bardzo lekki. Wnętrze wykończono mieszanką najwyższej jakości skór, karbonu i aluminium. Warto pamiętać, że samochód nie przeszedł procesu homologacji i nie został dopuszczony do ruchu po drogach publicznych.

Organizatorzy „James Bond Spectre – the auction” spodziewają się, że unikatowy Aston Martin DB10 osiągnie wartość ponad miliona funtów. Dochód z aukcji zostanie przekazany na cel charytatywny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.christies.com/bond.