Data premiery nieprzypadkowo zbiegła się z wejściem do kin najnowszego filmu z Jamesem Bondem "Nie czas umierać". Z agentem 007 kojarzonych jest sporo marek, ale żadna nie przylgnęła do niego tak bardzo jak Aston Martin, choć warto pamiętać, że w literackim oryginale jego ulubioną marką był Bentley.

James Bond, za kierownicą Astona Martina V8 Vantage po raz pierwszy zasiadł w 1987 r. w filmie "W obliczu śmierci" z Timothym Daltonem w roli głównej. W najnowszej ekranizacji "Nie czas umierać" Daniel Craig także prowadzi Astona Martina V8 Vantage.

Do usługi Panek CarSharing (w grupie Xtreme), trafił Aston Martin V8 Vantage pochodzący z 2011 r. Pod jego maską pracuje widlasta ósemka o pojemności 4,7 litra i mocy 426 KM. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza (wg danych katalogowych) w 4,7 s. Maksymalnie pozwala rozpędzić się do 290 km/h. Warto mieć nadzieję, że kierowcy wypożyczający ten samochód będą się z nim obchodzić łagodniej, niż z np. Audi TT, które zostało doszczętnie zniszczone w zaledwie jeden dzień po tym, jak zostało udostępnione.

Leszek Leśniak, Dyrektor Zarządzający Panek CarSharing, tak wypowiadział się o premierze najnowszego samochodu: "Aston Martin znajduje się na czele najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek na świecie. Panek CarSharing jako usługa współdzielenia samochodów trafia do szerokiego grona odbiorców, którzy już po pierwszych przejazdach dołączają do grona fanów firmy i usługi samej w sobie. Możliwość przejechania się samochodem z Grupy Extreme jest niejako nagrodą dla najbardziej aktywnych klientów, którzy nierzadko, tak jak my, są wielkimi fanami motoryzacji. Ostatnio we flocie Panek CarSharing dużo się dzieje, a niezwykle budujące komentarze po premierach BMW 650i Gran Coupe i Ferrari F430 pokazały, że nasi użytkownicy chcą uczestniczyć w życiu pankowej rodziny. Dziś przekazujemy do usługi samochód wyjątkowy, będący ucieleśnieniem marzeń o luksusie i wielkim świecie. Polska nie jest już zaściankiem Europy, a w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu na ulicy spotkać można najdroższe samochody świata. Dlaczego nie mielibyśmy móc jeździć nimi na co dzień?"

W Grupie Extreme Panek CarSharing znajdują się obecnie: Bentley Continental GT, Ferrari F430, BMW 650i Gran Coupe. Firma informuje, że to jeszcze nie koniec niespodzianek, jakie przygotowuje w nadchodzących tygodniach.