Nowe, prototypowe Audi to R18 e-tron quattro. Debiut nowej broni zaplanowano na 5 maja – sześciogodzinny wyścig w Spa-Francorchamps (Belgia), a 16 i 17 będzie walczyć w słynnym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Przygotowana przez Audi wyścigówka, to zupełnie nowy pojazd, który ma napęd hybrydowy z wydajnym silnikiem TDI.

Nazwa e-tron quattro łączy zalety udanego napędu Audi quattro z potencjałem mobilności elektrycznej. Jedna oś samochodu ma napęd konwencjonalny, a druga za pośrednictwem silników elektrycznych.Audi zawsze świadomie decydowało się na udział w seriach oraz kategoriach wyścigów, które są ściśle związane z samochodami produkcyjnymi, a przez to mają techniczne odniesienie dla klientów Audi, mówi szef sportów motorowych Audi dr Wolfgang Ullrich. „Napęd quattro, technologie TFSI oraz TDI to trzy dobre przykłady, w jaki sposób sporty motorowe przyczyniły się 
do rozwoju samochodów seryjnych. W przypadku napędu e-tron quattro sytuacja przedstawia się podobnie: nowe technologie testujemy na torze, przed ich zastosowaniem w produkcji seryjnej Audi”.Podczas hamowania, auto odzyskuje energię kinetyczną i przekazuje ją do akumulatora. Energia zwracana jest dopiero powyżej 120 km/h, wspomagając przyśpieszanie auta. W całym procesie bierze udział tylko przednia oś. Tylne koła są napędzane przez silnik V6 TDI generujący moc 510 KM.