Dwukierunkowy ruch na jednej jezdni autostrady A2. Z takimi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy podróżujący odcinkiem A2 w pobliżu Łodzi. Tymczasową organizację ruchu wprowadzono na odcinku A2 pomiędzy węzłami Zgierz i Stryków (do naprawy droga o długości 4 km). Dla kierowców oznacza to czasowe ograniczenie dopuszczalnej prędkości. Na czas remontu obowiązuje 80 km/h.

Remont A2 w pobliżu Łodzi Foto: GDDKiA / GDDKiA
Remont A2 w pobliżu Łodzi

Remontowany odcinek A2 jest jedną z najintensywniej eksploatowanych dróg w Polsce (wliczając w to także odcinek Emilia – Zgierz). Nie dziwi zatem zakres prac prowadzonych przez austriacki Strabag. Zgodnie z umową zawartą w połowie 2021 r. drogowcy wymienią warstwę ścieralną i wiążącą na jezdni w kierunku Warszawy oraz ścieralną w kierunku Poznania. Na tym nie koniec. W ramach prac nad nową nawierzchnią zaplanowano także zastosowanie dodatkowej stalowej siatki wzmacniającej typu ciężkiego. Zostanie ona zatopiona w mieszance mineralno-asfaltowej autostrady A2.

Za prace remontowe na odcinkach A2 (Emilia-Zgierz i Zgierz – Stryków) o łącznej długości 20 km Strabag zainkasuje ponad 50 mln zł.