Policjanci z Krapkowic otrzymali w sobotę 21 sierpnia przed godz. 9 niecodzienne zgłoszenie. Po drugiej stronie słuchawki był lekarz transplantolog, który próbował przebić się przez zakorkowaną autostradę A4. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wiózł ze sobą serce, potrzebne do przeszczepu - w szpitalu czekał na nie chory pacjent. W transplantologii liczy się każda minuta, dlatego medyk musiał w trybie natychmiastowym dostać się na teren woj. dolnośląskiego. Niestety, przejazd mocno utrudniały korki na autostradzie A4.

Akcja została zarejestrowana przez policjantów, na nagraniu widać jej sprawny przebieg:

Czytaj także: Potrącił 10-latka na pasach i wiózł go na masce auta

Policjanci zareagowali błyskawicznie. Szybko udali się na miejsce, funkcjonariusze pozostawali w kontakcie z transportem medycznym i konwojowali go od okolic Góry Świętej Anny. Wspólnie pokonali wszystkie utrudnienia na drodze. To właśnie dzięki nim, udało mu się dotrzeć do szpitala na czas.

"To był dopiero korytarz życia!" - opisuje lokalne Radio Park FM. Policjanci pochwalili też kierowców, którzy utworzyli "korytarz życia". Pacjenta oczekującego na przeszczep już zoperowano.

Źródło: Radio Park, Opolska Policja.

(DSZ)