Do wypadku na pasach we Wschowie doszło w poniedziałek, ale dopiero dzisiaj mundurowi opublikowali ku przestrodze dramatyczne nagranie z tego zdarzenia. Widać na nim, jak dziecko przejeżdża hulajnogą przez przejście dla pieszych. Znajdujący się w 3/4 przejścia chłopiec został uderzony przez samochód osobowy marki Volkswagen. Siła uderzenia była na tyle duża, że dziecko zatrzymało się na masce pojazdu i przejechało w ten sposób kilka metrów.

Czytaj: Dron zarejestrował wypadek. Policja pokazała wideo

Po chwili chłopiec zsunął się z maski i odbiegł o własnych siłach. Kierowca natomiast zaczął wykonywać manewr skrętu, przejeżdżając po porzuconej hulajnodze.

"Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Na szczęście chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń i wrócił do domu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w sądzie. Wypadek zarejestrowała kamera monitoringu" - relacjonuje Wioleta Dąbska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zerknij: Rowerzysta z impetem uderzył w kobietę na przejściu dla pieszych [Nagranie]

Wypadki z udziałem hulajnóg

Kilka tygodni temu do podobnego zdarzenia doszło w Gorzowie Wielkopolskim. Kierujący samochodem osobowym marki opel potrącił trzy nastolatki, które jechały na jednej hulajnodze i przejeżdżały przez pasy. Cała trójka została zabrana do szpitala.

Ale historia: Została uderzona przez własne auto. Sprawczyni miała ponad 4 promile

2,8 tys. wypadków na przejściach dla pieszych

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, tylko w 2020 r. na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2,8 tys. wypadków drogowych. W ich wyniku zmarło 213 osób, a prawie 2,8 tys. zostało rannych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Warto też pamiętać, że 1 czerwca weszły nowe zasady, co do traktowania pieszych na przejściach.