Lubuska policja już od dłuższego czasu wykorzystuje drony w działaniach związanych z bezpieczeństwem kierowców. Tym razem kamera z drona patrolowała drogi w powiecie krośnieńskim. Ujawniono wiele nieprawidłowości, a łącznie udzielono upomnień 35 kierowcom. Udało się też zarejestrować zdarzenie, które zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Dalszy ciąg tekstu pod wideo:

Spowodowała go kobieta kierująca osobowym audi. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w busa jadącego drogą krajową. Ten dodatkowo uderzył w oczekującego na wjazd na drogę krajową osobowego volkswagena. Zarówno kierująca audi jak i kierujący fiatem ducato byli trzeźwi. Obrażenia w wypadku odniosła kierująca audi.

Czytaj też: Została uderzona przez własne auto. Sprawczyni miała ponad 4 promile

Kobieta kierująca audi uderzyła w busa jadącego drogą krajową Foto: Policja.pl
Kobieta kierująca audi uderzyła w busa jadącego drogą krajową

Drony w służbie policji

Bezzałogowe statki powietrzne zostały po raz pierwszy wykorzystane przez lubuskich policjantów wiosną tego roku, realizując działania poświęcone bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze mundurowi mogli z powietrza dokładnie dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców i pieszych.

Czytaj też: Policyjne drony obnażają grzechy kierowców [Nagranie]

Oprócz dronów, policjanci w woj. lubuskim korzystają z wielu innych urządzeń specjalistycznych i pojazdów. Są to między innymi nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości i stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wypadek spowodowała kierująca audi Foto: Policja.pl
Wypadek spowodowała kierująca audi