Jak można zauważyć na wielu nagraniach z kamer samochodowych, łamanie przepisów drogowych w Polsce to powszechna praktyka. Zdarza się także, że zostają oni nagrani, kiedy policja łapie ich na gorącym uczynku i od razu zatrzymuje. W tym wypadku było na odwrót, to kierowca nagrywający przyłapał policjantów na rażącym łamaniu przepisów.

Film, który został udostępniony na YouTube, trwa 23 sekundy, a ilości wykroczeń nie powstydziłby się niejeden pirat drogowy. Na nagraniu widać, jak kierowca z wideokamerą dojeżdża do przejścia dla pieszych, gdzie piesi czekają na przejście. Nagle z lewej strony z wysoką prędkością wyprzedza go policyjny Volkswagen Caddy, przekraczając ciągłą linię, wyprzedzając na przejściu i skrzyżowaniu i na pewno bez zachowania szczególnej ostrożności. Taki pojazd mógłby wykonać taki manewr w przypadku, gdyby był uprzywilejowany, choć nawet wtedy powinien zachować ostrożność. Przedstawiony film jest bez dźwięku, jednak nie widać, nawet żeby świeciły się niebieskie światła na dachu radiowozu, co wyklucza opcję, że pojazd był uprzywilejowany.

Autor filmu zgłosił karygodne zachowanie na policję. Miejmy nadzieję, że kierowca policyjnego Volkswagena odpowie za taką jazdę, a kara będzie adekwatna do popełnionego czynu.