Kolekcja ponad 170 zapomnianych samochodów odkryta przez youtubera? Dzisiaj pewnie nikogo nie zaskoczyłby taki barnfind, ale sytuacja w Londynie wygląda trochę inaczej. Auta znajdujące się w ogromnej hali magazynowej prawdopodobnie były kupowane za bezcen, a potem sukcesywnie do niej zwożone. Teraz właściciel zdecydował się upublicznić swoją kolekcję i pozbyć się wszystkiego hurtem.

Barnfind wysokiego ryzyka

Co ciekawe, nie zatrudnił do tego żadnego domu aukcyjnego – zdalne licytacje odbywają się na Instagramie, eBayu i Gmailu. Kilka dni temu na pierwszej z platform zostało utworzone konto o nazwie @londonbarnfinds, na którym zaprezentowano pojedyncze auta i umiejętnie dawkowano informacje o odbywającym się właśnie dniu otwartym (30 sierpnia 2021 r.).

Na wystawie “aukcyjnej” panują rygorystyczne zasady – zainteresowanie jest tak duże, że każdy z oglądających ma tylko 15 minut, żeby przyjrzeć się na żywo wybranym samochodom. Nie wolno wchodzić z torbami i plecakami, ani siadać we wnętrzach aut. Nie można też ich dotykać, by “nie odebrać przyszłym właścicielom przyjemności zmywania kurzu z karoserii”.

Jak przyznaje sam organizator, wiele z tych pojazdów nie ma tablic rejestracyjnych ani jakichkolwiek dokumentów. Youtuber TheTFJJ dostał jednak informację, że wszystkie auta są “na chodzie”, a przynajmniej były, kiedy trafiały do magazynu. Wszystko to wygląda nieco podejrzanie. Pochodzenie samochodów nie jest znane, a presja czasowa w trakcie oglądania nakłania do składania nieprzemyślanych, impulsywnych ofert.

Kupujesz na własne ryzyko

Podczas wychodzenia z hangaru trzeba zostawić do siebie kontakt z informacją, w sprawie których aut ma się odezwać organizator. Gdy to zrobi, trzeba złożyć ofertę. Licytować można także bez oględzin na miejscu. Sugestie cenowe zostały wystawione na samochodach. Według opublikowanej na Ebayu listy najdroższe są MG MGA (estymacja: 25 tys. funtów) i BMW 635 CSi (estymacja: 20 tys. funtów).

Z ciekawych pojazdów wystawionych na sprzedaż wymienić można jeszcze m.in. Austina Champ, BMW 2002 Touring, Mercedesa SL R107, Morrisa Mini Traveller, Nissana 300ZX Z31 i kilka Porsche 911 oraz kamperów na bazie Volkswagena Transportera różnych generacji (od T2 do T4).