Odwiedzający ją goście na multimedialnych stanowiskach mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób naukowcy BASF rozwiązali problem stale rosnącego poziomu wód i jego wpływu na linie brzegowe mórz i w jaki sposób rozwijają energię przyszłości - ogniwa paliwowe.

Wystawie towarzyszyły wykłady, w których udział wzięli m.in. studenci z uczelni warszawskich, poznańskich i krakowskich. Partnerem wystawy została Politechnika Warszawska.

Międzynarodowy koncern chemiczny BASF za cel postawił sobie tworzenie rozwiązań technologicznych pozwalających na poprawę jakości życia ludzi w wielu obszarach. Swoją wiedzą stara się dzielić nie tylko ze swoimi klientami, ale także z licznymi podmiotami – w tym z uczelniami wyższymi i ośrodkami naukowymi.

„Wierzymy, że postęp technologiczny możliwy jest jedynie na drodze dialogu pomiędzy ekspertami z różnych branż, organizacji i krajów. Widzimy siebie jako lidera i inspirację dla innych” – mówi dr Michael Hepp, prezes zarządu BASF Polska.

Okazją do takiego dialogu była zaprezentowana w dniu 4 czerwca 2008 w Warszawie wystawa zatytułowana „Rynek Innowacji BASF”, podczas której naukowcy BASF zaprezentowali niektóre z osiągnięć technologicznych firmy.Wynalazki te z powodzeniem wykorzystywane są przez branżę medyczną, budow-laną, energetyczną, tekstylną i motoryzacyjną.

„Innowacje i badania to ważna część BASF” – kontynuuje dr Hepp. "Oczekujemy, że od 2010 roku dzięki samym tylko innowacyjnym produktom młodszym niż 5 lat BASF osiągnie roczny obrót w wysokości 4 miliardów euro", dodaje.

BASF prowadzi obecnie prace badawcze na terenie 30 krajów w Europie. Naukowcy BASF uczestniczą w około 1800 globalnych programach badań i rozwo-ju realizowanych wspólnie z czołowymi uniwersytetami, instytutami badawczymi, nowopowstałymi firmami, partnerami z branż przemysłowych oraz klientami. BASF bierze też udział w 11 projektach badawczych finansowanych z funduszu UE.W samym tylko roku 2007 BASF zainwestowało w badania prawie 1,4 mld euro.

.