30 stycznie w Walencji zaprezentowano bojową wersję BMW M3 DTM w barwach zespołu Castrol EDGE. Zielono-biały prototyp o nieskazitelnie aerodynamicznej sylwetce kryje pod nadwoziem ośmiocylindrowy silnik w układzie V o pojemności czterech litrów i mocy 480 KM. Przy masie zaledwie 1050 kg samochód potrafi rozpędzić się do 100 km/h w trzy sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 300 km/h.

Jens Marquard, szef BMW Motorsport, powiedział: „Razem z marką Castrol świętowaliśmy wiele sukcesów na torach wyścigowych, nic więc dziwnego, że mamy zaufanie do jej produktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracę możemy poszerzyć o serię wyścigów DTM. Castrol EDGE to marka, która idealnie pasuje do naszego nowego projektu”.

BMW Motosport wystawi sześć samochód w serii DTM w sezonie 2012. Będzie wspierać zespoły Schnitzer, RBM, RMG oraz wspomniany Castrol EDGE. Kierowcy Andy Priaulx, Augusto Farfus, Joey Hand, Martin Tomczyk, Bruno Spengler i Dirk Werner mają już potwierdzone kontrakty, jednak nadal niewiadomo kto zasiądzie za kierownicą Castrol EDGE BMW M3 DTM.

„DTM to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigowych w Europie, która zmusza kierowców, zespoły i samochody do największego wysiłku” – powiedział Donald Smith, Castrol Sponsorship Manager. „Wspólnie z naszym długoletnim partnerem, BMW Motorsport, jesteśmy gotowi stawić czoła tym wyzwaniom i zrobimy wszystko, by BMW zwyciężyło w wyścigach DTM. Tak, jak miało to miejsce w przeszłości” – dodał Smith.

DTM (od 2000 roku Deutsche Tourenwagen Masters, w latach 1984-1995 Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) to najważniejsza seria wyścigowa samochodów turystycznych w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC jest najbardziej prestiżową europejską serią wyścigową w tej kategorii.

BMW M3 powraca do legendarnej serii DTM Foto: Auto Świat
BMW M3 powraca do legendarnej serii DTM
BMW M3 powraca do legendarnej serii DTM Foto: Auto Świat
BMW M3 powraca do legendarnej serii DTM