W niedzielę 20 czerwca doszło do nietypowego zdarzenia. Na bramkach na autostradzie A4 przed Wrocławiem stoczona została bójką pomiędzy kierowcą Passata na czeskich numerach rejestracyjnych a motocyklistą.

Na nagraniu, opublikowanym na kanale "Stop Cham" w serwisie YouTube, widać samochody zbliżające się do punktu poboru opłat. Przed Passata na czeskich numerach usiłuje dość nonszalancko wjechać jeden z dwójki motocyklistów, którzy nadjechali z prawej strony, wyprzedzając co najmniej jeden samochód (auto nagrywającego całe zdarzenie), stojący w kolejce przed szlabanem. Kierujący Volkswagenem nie ma jednak ochoty ustąpić motocyklistom miejsca w kolejce i podjeżdża dalej.

Motocyklista ewidentnie nie jest zadowolony z takiego rozwoju wypadków, bo najpierw uderza w szybę auta, a następnie "tłumaczy" coś kierowcy mocno przy tym gestykulując, po czym kopie w zderzak samochodu. Kierowca wychodzi z samochodu i odwdzięcza się tym samym - uderzając najprawdopodobniej w owiewkę motocykla. W tym momencie rozpoczyna się bójka, i to niebezpieczna, bo dochodzi do kopania kierowcy przez motocyklistę. Na szczęście, dzięki postawie jednego z kierowców, sytuacja zostaje załagodzona.